Стилістика ар-деко: стримана розкіш в інтер'єрі
В
XX столітті у Парижі зароджується унікальний стиль, пронизаний атмосферою розкоші, гламуру та елегантності – ар-деко. Еклектичний і витончений стиль підкорює серця по всьому світу своїм спокійним класичним шиком, блиском металу і розкішними меблями. Поринаємо в епоху «Великого Гетсбі» та оформляємо інтер'єр у стилі ар-деко!
Особливості ар-деко в інтер'єрі
Симетрія
Ар-деко славиться своєю елегантністю не тільки за рахунок дорогих меблів та високих стель, але й за рахунок чіткої симетрії у побудові композиції. Така розстановка не тільки вносить класичну нотку в інтер'єр , але і є досить функціональним та зручним прийомом.
Кожна деталь у стилі продумана та гармонійна, і якщо в інтер'єрній композиції ще можна пофантазувати та розставити деталі не чітко дзеркально, то меблі та предмети декору абсолютно не приймають асиметрії. Тільки рівні лінії, чіткі форми, правильні риси та жодного абстракціонізму!
Принти
Ар-деко суворий у плані принтів - для нього не доречні квіткові та рослинні орнаменти, повітряні та романтичні мотиви. Для стилю характерний геометричний принт у вигляді зигзагів, смужок, ромбів та широких кіл.
Доречними в інтер'єрі будуть не строкаті етнічні мотиви та тварини принти. Ар-деко вважається еклектичним стилем, тому вбирає не лише розкіш модерну, а й дикі африканські нотки — зеброві, тигрині та зміїні принти. Доречними будуть і східні орнаменти у вигляді розписної марокканської мозаїки або єгипетських символів.
«Сонячний» ар-деко
Найвідомішою деталлю стилю є сонячний мотив, найчастіше представлений окремим предметом інтер'єру як декоративного золотого сонця-дзеркала з гострими променями.
Намагаючись додати сонячної яскравості, не уникаючи загальної стримано-шляхетної обстановки, дизайнери використовують сонце не тільки у вигляді окремого предмета декору, але й активно використовують у вигляді меблевих принтів або зображують його на картині.
Глянцевий блиск
Блиск, метал, дзеркала, глянець і навіть стрази: всім цим живе цей гіперболізований, трохи кіношний стиль. Гра на контрастах, золото та срібло, відображення кришталевих світильників на тлі спокійного блиску дорогих меблів вражають своїм м'яким затишком і воістину заворожують. Глянцеві журнальні столики, об'ємні металеві люстри, дзеркала у вишуканих підсвічених рамах і навіть плитка для підлоги — все це містить у собі фантастичну гру світла, відображень і відблисків.
Оздоблення стін, підлоги та стелі
Для втілення ар-деко у своєму інтер'єрі необхідно мати досить вільного простору, тому що стиль сам по собі дуже об'ємний і колоритний, але не терпить захаращеності. Для оформлення стін використовується фарба або шпалери бежевих відтінків - кремових, молочних і кавових без принта або з ніжними геометричними фігурами. Для стін підійде благородний чорний або насичений коричневий відтінені золотими деталями кольори. Декоративна штукатурка практично не використовується, зважаючи на її неоднорідність структури — для стилю ар-деко найкраще підходять гладкі стіни з глянсовою поверхнею.
Для стелі в жодному разі не можна використовувати пластикову плитку і балочні грубі конструкції - вони дуже дешевлять інтер'єр . Зате популярна на сьогоднішній день натяжна стеля буде як ніколи доречною — в нього вміло можна вмонтувати складну систему освітлення, зробити його дзеркальним або глянсовим.
Для підлоги застосовується таке ж правило, як і для стелі ніякої штучної штучності - лінолеуму, старих ворсових килимів і неякісного ламінату. Для гри контрасту часто використовується шахівниця для підлоги, яка наче занурює вас у замок Червоної королеви в Країні Чудес.
Дорогий дерев'яний паркет та високоякісний ламінат відмінно підійдуть для оформлення підлоги, при цьому краще використовувати світлі відтінки – молочний дуб, сосна та світлий в'яз. Темні породи дерева при цьому теж використовуються, але набагато рідше через візуальне звуження простору.
Меблі
Ось чим воістину славиться ар-деко, крім свого неосяжного блиску, це спокійні, вишукані та дорогі меблі. Вона ніби «приземляє» легкість і запал навколишнього інтер'єру своїм м'яким комфортом та елегантністю. Для виготовлення справжніх меблів у стилі ар-деко, використовуються рідкісні та дуже дорогі натуральні матеріали – шкіра крокодила, слонова кістка, унікальні породи дерева та високоякісні сплави золота та срібла. Для декорування застосовується алмазний розпис та інкрустація.
Але якщо у вас не завалялося в гаражі старовинне крісло зі слонової кістки, не впадайте у відчай, адже стиль ар-деко досить пластичний, і «підігнати» його під свої фінанси дуже нескладно. Нарівні з витонченими меблями, ар-деко прихильний до етнічних принтів, тваринних мотивів та геометричних малюнків у своєму інтер'єрі , тому диван з якісної оксамитової тканини або з мотивом «під зебру» буде дуже доречним!
Декор
Стиль ар-деко, немов примхлива дама, дуже любить крутитися перед дзеркалом у дорогих прикрасах, і не аби-яких, а у великих і розкішних. Декором приміщення служать, звичайно ж, дзеркала у всіляких його проявах - від дрібної мозаїки на столику до величезної дзеркальної стелі.
Для декору використовуються великі вази, свічки, дивані подушки, шкіри тварин, металеві абажури та арт-об'єкти правильної форми. Рідше застосовуються живі квіти, книги, статуетки та яскраві картини, адже ар-деко є трохи футуристичний та строгий стиль. Такий простий і розкішний, багатоликий і унікальний, яскравий і спокійний, ар-деко обов'язково розкриється у вашому інтер'єрі, варто лише полюбити цей шляхетний стиль всією душею і, звичайно ж, довіритися професіоналам, які підберуть найкращі декорації для вашого життя!
Залишити коментар