Будь-яка людина проводить приблизно третину свого життя уві сні. Важливість цього процесу важко переоцінити та саме тому варто звернути особливу увагу на оформлення свого спального простору. Одним із найкращих способів зробити атмосферу спальні гармонійною та здоровою – використовувати кімнатні рослини. Але чи всі вони однаково безпечні здоров'ю? Давайте розберемося в цьому питанні, щоб вам було зрозуміло, які кімнатні квіти варто купити для своєї спальні, а які потрібно обходити стороною.

Рослини для спальні: найкращий вибір

Рослини можуть стати справжнім доповненням інтер'єру, приносячи красу, свіжість та низку корисних функцій. При виборі квітів для спальні варто враховувати їхню здатність покращувати якість повітря та виділяти фітонциди, що сприяють оздоровленню мікроклімату. Згідно з деякими віруваннями, рослини здатні нормалізувати енергетичний простір кімнати та привнести в нього гармонію, але тільки в тому випадку, якщо правильно підібрані.

Рослини у спальні

Корисні поради щодо вибору рослин у спальню

 • проаналізуйте свої потреби – визначтеся, що ви хочете отримати від них: прикраса інтер'єру, очищення повітря, аромат чи всі разом;
 • враховуйте освітленість кімнати – різні рослини вимагають певної кількості світла, наприклад, сансев'єра або фікус, чудово почуваються при невисокому рівні освітленості, що робить їх ідеальними для спальні;
 • розмір рослини – переконайтеся, що у вас достатньо місця для розміщення рослини, наприклад, великі рослини виглядають чудово, але вимагають більше місця та ретельного догляду;
 • очищення повітря – багато рослин, такі як спатифілум або хлорофітум, відомі своєю здатністю очищати повітря від шкідливих речовин;
 • алергія – якщо у вас чи членів вашої сім'ї є алергія, спочатку проаналізуйте, які рослини безпечні для вашого будинку;
 • рівень догляду – деякі рослини вимагають частого поливу та уваги, тоді як інші, більш невибагливі;
 • аромат – наприклад, лаванда або жасмин, випромінюють приємний аромат, який може допомогти розслабитися та покращити якість сну;
 • безпека для домашніх тварин – переконайтеся, що обрана рослина нешкідлива для них, оскільки деякі рослини можуть бути отруйними для котів та собак.

Квітка Спатфіліум у спальні

Створення здорового та затишного простору

Вибравши одну з цих рослин або поєднання кількох, ви збагатите свою спальню не лише красою, але й отримаєте низку корисних переваг для здоров'я та комфорту.

Квіти та рослини для комфортного сну

 1. Алое Віра – сукулент відомий своїми цілющими властивостями, прикрашає інтер'єр, виконує функцію природного очищувача повітря, видаляє формальдегіди.
 2. Спатифіллум (Жіноче щастя) – спатифіллум не тільки гарний, а й сприяє покращенню якості повітря, поглинаючи шкідливі речовини. Приносить у будинок удачу.
 3. Лаванда відома своїми заспокійливими властивостями, її аромат допомагає боротися з безсонням та покращує якість сну.
 4. Сансев'єра або Тещина мова – відмінний вибір для спальні, тому що вона не тільки очищає повітря від токсинів, але й виробляє кисень вночі, на відміну від більшості рослин, які це роблять вдень.
 5. Фікус допоможе зволожити повітря у спальні та прибрати шкідливі речовини.
 6. Хлорофітум відмінно справляється з очищенням повітря від формальдегіду, бензолу та аміаку.
 7. Каланхое – найкращий вибір для боротьби з депресією. Зелень каланхое виділяє релаксуючі речовини, яке яскраві суцвіття сприяють виклику позитивних емоцій.
 8. Мірт сприяє зниженню ризику захворювань легень на 45%. Він зволожує повітря та наповнює його корисними фітонцидами, які ефективно борються з туберкульозною паличкою та іншими бактеріями. Ефірні олії мирту мають властивості, що зменшують бронхоспазм.
 9. Аспарагус – ідеальний вибір для тіньових куточків спальні. Активно очищає повітря від шкідливих випарів ртуті, свинцю та інших важких металів, стане справжнім порятунком для людей із проблемами дихання та сімей курців.
 10. Драцена – кисневий бар у вашій спальні. Активно очищає та зволожує повітря. Допомагає знизити вміст формальдегіду, що робить повітря чистішим та безпечнішим.

Квітка фікуса в спальні

А тепер хотілося б звернути увагу на ті квіти та рослини, які на думку фахівців можуть бути шкідливими чи навіть небезпечними, особливо при розміщенні у спальні.

Рослини, які краще не тримати у спальній кімнаті:

 • Диффенбахія – популярна кімнатна квітка містить отруйний сік, який може викликати подразнення слизових і набряк горла при попаданні в рот або на шкіру.
 • Монстера – аналогічно іффенбахії, монстера містить отруйні речовини, які можуть спричинити подразнення.
 • Олеандр – одна з найотруйніших кімнатних рослин, всі його частини містять отруту, яка може викликати серйозні отруєння.
 • Фікус – деякі люди чутливі до млечного соку фікуса, який може спричинити алергічні реакції або подразнення шкіри.
 • Папороть, а точніше деякі його види, такі як птеріс і аспленіум, містять токсини, які можуть бути шкідливими при попаданні на слизові.
 • Азалія – листя та квіти містять токсини, які можуть спричинити отруєння при вживанні.
 • Філодендрон містить отруйні речовини, які можуть спричинити подразнення слизових.
 • Саговник кипарисовий – отруйне насіння цієї рослини може викликати серйозні отруєння.

Вибір рослин для спальні – справа не проста, і це пов'язано не лише з їхньою естетичною привабливістю. Кожна рослина впливає на навколишнє середовище та, відповідно, на ваш організм. Розуміння особливостей кожного з них та його вплив на мікроклімат допоможе створити не лише гарний, а й здоровий простір. Адже саме від правильного вибору рослин залежить не тільки затишок, а й ваш фізичний та емоційний стан. Вибирайте квіти усвідомлено, враховуючи їх властивості, і нехай ваша спальня буде оазою здоров'я та гармонії.