Ця стаття підготовлена як посібник перед покупкою розсувних дверей.

Ви знайдете всі необхідні відомості про розсувні двері, їх переваги, види і матеріали, комплектацію, а також поради щодо вибору та встановлення. Спираючись на свій досвід, постараюся дати лише необхідну інформацію, уникаючи зайвої води та послідовно, переходячи від загальної інформації до деталей.


Що таке розсувні двері

Розсувні двері - це двері, які при відкриванні рухаються вздовж стіни або всередині неї, а не відчиняються назовні або всередину. Є функціональним та естетичним рішенням для вашого будинку чи офісу, оптимізують простір та вносять до нього сучасні мотиви.


Переваги розсувних дверей

Відразу зазначу, що у професійному середовищі існує суперечність щодо практичності та необхідності використання розсувних дверей у сучасних інтер'єрах.

Спочатку розглянемо переваги, а наприкінці – аргументи проти купівлі розсувних дверей.


Економія простору

Як дизайнер інтер'єру я чудово розумію важливість оптимального використання простору, особливо в невеликих приміщеннях. Економія місця дуже важлива, оскільки дозволяє створити більш комфортне, функціональне та зручне середовище для проживання чи роботи.

Запевняю, правильне використання розсувних дверей може збільшити вільний простір усередині приміщення на 5-10%.

Різниця між розсувними і розсувними дверима
Вид зверху, на якому видно економію місця перед дверима під час відчинення


Головна відмінність і перевага дверей полягає в тому, що для їх відкриття і закривання не потрібне додаткове місце перед дверима. Це особливо актуально для маленьких кімнат чи вузьких коридорів, де кожен сантиметр вільного простору має значення.


Універсальність, різноманітність конструкцій та дизайн

Важливо знати, що розсувні двері можуть бути виготовлені практично з будь-якого полотна міжкімнатних дверей. Це дозволяє використовувати різні конструктивні рішення при проектуванні дизайну інтер'єру незалежно від типу дверної конструкції.

Кращими варіантами будуть полотна без виступаючих елементів, так як це спростить монтаж і запобігає появі зайвих проміжків. Особливо важливо, якщо монтаж розсувних дверей відбувається в пеналі, вбудованому в стіну.

Це також дозволяє зберегти єдиний стиль. Наприклад, якщо в одних приміщеннях встановлені двері, то таке ж полотно можна встановити і на розсувну систему.

Отже, основні переваги: економія простору, універсальність та можливість творчого підходу до оформлення дизайну. Це дозволяє купувати розсувні конструкції для конкретних приміщень без компромісів та обмежень.


Види розсувних дверей

Перейдемо від загальної інформації до детального аналізу основних видів розсувних дверей, їх характеристик, комплектацію та додаткових опцій. Також я розповім про способи монтажу та особливості вибору.


Існує три основні види розсувних дверей

Їх легко відрізнити на вигляд:

 1. Паралельно-зсувні двері зміщуються в одну або обидві сторони паралельно до стіни. Мають напрямну, верхню та нижню системи ковзання.
 2. Касетні, двері-пенал або висувні двері . Їхня особливість полягає в тому, що полотно дверей повністю ховається, їдучи в спеціально підготовлену стіну.
 3. Складні . Комбінують властивості як розстібних, так і розсувних дверей. Можуть складатися "гармошкою" або "книжкою".
Складні двері, двері-пенал, двері купе, паралельно-зсувні двері
Подивіться на різницю між: складними, касетними та паралельно-зсувними дверима


Кількість стулок

Залежно від ширини отвору необхідно підібрати кількість стулок:

 • Одностулкові. Це найпоширеніший тип розсувних дверей, що складається з одного дверного полотна, яке рухається вздовж напрямних.
 • Подвійні, відкриватися в різні боки. У цій конструкції використовуються два дверні полотна, які синхронно або окремо рухаються в протилежних напрямках.
 • Телескопічні двостулкові стулки зсуваються в один бік.
 • Телескопічні, з трьох і більше стулок, які можуть рухатися незалежно один від одного, створюючи великі прорізи, але це вже ближче до міжкімнатних перегородок.Види розсувних систем

Розсувна система - це комплект механізмів призначених для встановлення та функціонування розсувних дверей.

Варіанти цих систем можна поділити на три основні категорії.


Для міжкімнатних дверей та МДФ перегородок

 1. Система класичного типу. Найпоширеніша стандартна розсувна система для міжкімнатних дверей, які часто називають двері-купе. Трохи нижче я докладно розповім про повну комплектацію такої системи.
 2. Касетні. Касета – це конструкція, яка дозволяє практично повністю приховати дверне полотно у порожнині стіни.
 3. Каскадні. Ці конструкції дозволяють переміщати всі стулки послідовно один за одним, коли одне полотно тягне за собою інше.
 4. Розсувна система Magic. Напрямна система інтегрується в дверне полотно, причому її не видно, а двері ніби ширяє в повітрі.
 5. Система відкритого типу, комори, часто використовуються в розсувних системах при оформленні в стилі лофт.
 6. Складні. Механізм який дозволяє складати дверне полотно в двоє (двері-книжка) або гармошкою (двері гармошка)
 7. Роторний механізм – це поворотно-складна система відчинення дверей, яка дозволяє відчиняти двері одночасно як на себе, так і від себе (в обидві сторони). Ще таку систему називають Ergon®.
Способи встановлення класичної розсувної системи
Настінний та касетний монтаж класичної розсувної системи


Для скляних дверей

Сталева або алюмінієва система з відкритими роликами забезпечує міцність та надійність кріплення досить важкого полотна.

На відміну від звичайних міжкімнатних дверей, ролики не можуть кріпитися за допомогою гвинтів та подібних систем кріплення, тому використовуються спеціальні затискачі, тримачі або монтажні пластини, які надійно фіксують скло та запобігають його пошкодженню.

Комплект розсувної системи для скляних дверей
Комплект розсувної системи для скляних дверей


Для стулок на алюмінієвому каркасі

Система аналогічна міжкімнатним дверям. Відрізняються трохи кріплення та фурнітура. Як правило, використовується стельове кріплення.


Комплектація розсувної системи для міжкімнатних дверей

Кожна розсувна система складається з двох основних елементів:

 1. Направляюча рейка, на яку підвішуються двері.

  Напрямна рейка
  Направляюча рейка
 2. Комплект кріплень та роликів, за допомогою яких полотно рухається по рейці. Відрізняються конструкцією та матеріалами, розрахованою на різну вагу: 40, 60, 80 та 120 кг.

  Комплект роликів із кріпленнями
  Комплект роликів із кріпленнями

Якість та надійність конструкції залежать від її комплектуючих. Насамперед, від правильно підібраної напрямної розсувної системи та механізмів до неї: роликів, доводчиків, синхронізатора, телескопічного механізму.

Важливо вибрати механізм, який витримає вагу дверей, підходить для конкретної товщини дверей, способу монтажу та забезпечує повноцінну та якісну роботу.

Наприклад, у комплекті для важких дверей, у роликах встановлені підшипники, щоб забезпечити плавне ковзання та довгу експлуатацію.


Додаткові механізми, щоб підвищити функціональність розсувних дверей

Можливість розширення функціональності додатковою комплектацією буде розглянута на прикладі розсувної системи Herkules від європейського бренду Valcomp™. Ця система має величезний плюс - гарантію від виробника протягом 25 років і розрахована на мінімум 100 000 циклів відкривання завдяки якості своїх комплектуючих та простоті установки. Використовується для класичного паралельно-зсувного та касетного монтажу міжкімнатних розсувних дверей.


Доводчик

Його завдання плавно дозакрити дверне полотно. Цілком ховається в рейку і абсолютно непомітний. Можна встановлювати два доводчики один для плавного закривання, другий на відкривання.

Доводчик
Доводчик для плавного закривання дверей


Механізм синхронного відкривання

Для двох дверних полотен, об'єднаних в одну розсувну систему. Дозволяє одночасно відкривати або закривати два полотна з мінімальними зусиллями. Дуже актуальна опція для широких отворів.

Механізм для синхронного відкривання
Механізм для синхронного відкривання


Маскувальна планка із заглушками

Декоративна Г-подібна або пласка накладка на розсувну систему. Дозволяє приховати за собою напрямну з роликами. Виконана з алюмінію довжиною 2 або 3 метри. Висота 10 см.

*У ролі маскувальної планки може бути додаткова планка від міжкімнатних дверей.

Маскувальна планка
Маскувальною планкою закриваємо напрямну та ролики


Настінні скоби

Використовуються для кріплення направляючої до стіни. Існують у двох варіантах, для дверей завтовшки до 25 мм або 45 мм. Кріпляться до стіни та в паз до розсувної системи. Стандартний комплект включає 5 скоб з розрахунку на рейку 2 метри

Кріплення для настінного монтажу


Сполучні скоби

Дозволяють з'єднати між собою дві напрямні для дуже широких отворів.

Сполучна скоба


Кріплення для маскувальних дерев'яних планок

Це куточки які одягаються на направляючу в паз, дозволяє легко закріпити дерев'яну декоративну планку, за якою не буде видно рейки та роликів. Сама планка може бути наличником або добором, замовляється разом із дверним полотном, у тому ж кольорі та текстурі.

Кріплення для маскувальної планки


Бічна заглушка

Дозволяє закрити торець напрямної рейки.

Бічна заглушка


Інформація про комплектацію розсувних систем підготовлена за допомогою компанії "Світ замків". Рекомендуємо подивитись їх відеоогляд розсувних систем для міжкімнатних дверей.


Ручки та замки для розсувних систем

Ручки та замки для розсувних дверей забезпечують зручність використання дверей, її фіксацію, а також безпеку та приватність приміщень, роблячи розсувні двері справді практичним та комфортним рішенням.

Колір і дизайн підбирається до навколишньої фурнітури, наприклад на меблі, до інших дверей, до кольору люстр або бра.


Замки

Забезпечують фіксацію дверного полотна у закритому або відкритому положенні.

Для вибору існує два варіанти:

 • Механічні. Це досить простий і найпоширеніший варіант замку. Замикання здійснюється поворотником, вбудованим у ручку, або окремим замком. Завдяки вигнутому язичку їх часто називають "замки-краб".
 • Магнітні. Відмінність полягає в тому, що язичок замку притягується до планки у відповідь магнітом і автоматично замикається.


Ручки

Ручки для розсувних дверей не мають виступаючих елементів чим суттєво відрізняються від традиційних варіантів. Іноді через зовнішній вигляд їх називають "ручки-черепашки".

Комплект замку та ручок для розсувних дверей.


До цього моменту ви дізналися:

 • що таке розсувні двері;
 • переваги розсувних дверей;
 • види та матеріали розсувних дверей;
 • види розсувних систем їх характеристики та опції;
 • розібрали повну комплектацію розсувних систем.

Сподіваюся, що ця інформація допоможе вам орієнтуватися в термінології і вже почуватися впевненіше при спілкуванні з продавцями.

Нижче я розповім про способи монтажу, можливість самостійної установки, трохи зорієнтую в нашому асортименті та цінах, дам кілька порад про те, як правильно вибрати розсувні двері.Способи монтажу розсувної системи

Кожен із перерахованих способів монтажу має свої переваги та конструктивні особливості. Вибір відповідного методу залежить від існуючого планування, дизайн-проекту, конкретних потреб та переваг.

Настінний монтаж

Цей метод монтажу також називають "накладним". У цьому випадку направляюча рейка кріпиться до стіни над отвором, а дверне полотно прикріплюється до роликів (кареток), що рухаються напрямною. Це найбільш простий та економічний спосіб монтажу. Щоб зовнішній вигляд був елегантним, верхню направляючу розсувну систему приховують за декоративними планками.


Більше розсувних конструкцій у категорії: Двері купе міжкімнатні.


Вбудований монтаж у стіні

Розсувні двері встановлюються всередині стіни, так що при відкриванні дверне полотно забирається в стіну, стаючи практично невидимим. Цей спосіб монтажу вимагає підготовчих будівельних робіт і зазвичай дорожчий, але створює елегантний та сучасний вигляд.

Важливо знати, що стулка не ховається повністю, а трохи виступає, щоб можна було взятися за ручку та закрити її. Через це ширина отвору звужується приблизно на 7 сантиметрів. Тому такий тип монтажу не підходить для прорізів, які менше 70 см. Краще, якщо ширина отвору буде 80 см.


Для ознайомлення з повним асортиментом перейдіть до категорії: Розсувні двері прихованого монтажу (касетні, пенал)


Монтаж до стелі

Цей метод передбачає кріплення напрямної рейки безпосередньо до стелі. Ідеально підходить для високих та важких дверних полотен у тих випадках, коли стіни недостатньо міцні для накладного монтажу.

Оскільки стандартні двері міжкімнатних дверей мають висоту 2 метри, для монтажу в стелю необхідно замовити індивідуальний розмір стулок, враховуючи висоту ваших стель.

Для стельового монтажу ідеально підходять міжкімнатні алюмінієві перегородки .


Монтаж усередині отвору

Використовується коли дверний проріз досить широкий і дозволяє поставити дві стулки. Одна стулка залишається нерухомою, а друга зсувається за першу. Такий спосіб монтажу зручний, коли неможливо сховати двері до стіни або зрушувати її вздовж стіни.


Переглянути всі Внутріпрорізні двері


Самостійна установка розсувних дверей

Простий настінний монтаж розсувних дверей можна зробити самостійно, якщо є необхідний інструмент. Замість інструкції, я пропоную подивитись два відео і ви дізнаєтесь: як монтувати міжкімнатні розсувні двері .

Перше відео допоможе вам зрозуміти етапи та загальну картину монтажу.


Друге відео - дуже докладний і наочний мануал із встановлення подвійних розсувних дверей.

Ви дізнаєтеся:

 • як кріпити розсувні двері при настінному монтажі;
 • які комплектуючі необхідні для монтажу подвійних дверей;
 • як зібрати розсувну систему;
 • як з'єднувати дві рейки в одну;
 • як урізати ручки;
 • як з пазом і без встановлення нижніх напрямних дверей;
 • побачите різницю між наявністю від відсутністю доводчика;
 • як встановити механізм синхронного відчинення двох дверей;
 • як відрегулювати розсувні двері;
 • як закріпити дерев'яні маскувальні планки і сховати напрямні та ролики.

Хочу попередити, що в залежності від виробника, типу та комплектації розсувної системи можуть бути деякі відмінності у способі монтажу. Тому, перед самостійним встановленням, уважно вивчіть інструкції, що йдуть у комплекті з розсувною системою.


Як вибрати ідеальні розсувні двері

Вибрати ідеальні розсувні двері можна з огляду на кілька важливих аспектів:

 1. Оцініть простір: подумайте, наскільки великий доступний простір і яку функцію виконуватимуть розсувні двері. Врахуйте особливості приміщення, такі як розташування вимикачів та меблів.
 2. Виберіть дизайн: виберіть дизайн дверного полотна, який гармонійно поєднуватиметься із загальним стилем інтер'єру та підкреслюватиме його індивідуальність.
 3. Визначтеся з матеріалом: Розсувні двері можуть бути виготовлені з дерев'яних, шпонованих, МДФ полотен міжкімнатних дверей або виготовлятись на замовлення повністю зі скла або в алюмінієвих рамках.
 4. Виберіть тип розсувної системи: Визначте тип і монтаж розсувної системи, яка підійде для вашого приміщення. Варіанти включають навісні, приховані у стіні, купе або телескопічні системи.
 5. Підберіть фурнітуру: Виберіть якісну та надійну фурнітуру для розсувної системи, таку як ролики, напрямні, ручки та замки. Переконайтеся, що вони підходять для вибраної ваги, матеріалу та дизайну дверей.
 6. Врахуйте бюджет: Визначте свій бюджет та оберіть розсувні двері відповідно до нього. Не забувайте, що якість і довговічність дверей важливіші за економію в короткостроковій перспективі.
 7. Зверніться до професіоналів: Якщо ви не впевнені у своєму виборі або потребуєте спеціалізованих рішень, зверніться до професіоналів. Вони допоможуть вам вибрати та встановити розсувні двері, які ідеально підійдуть для вашого приміщення.

Враховуючи всі ці фактори, ви зможете вибрати ідеальні розсувні двері, які не тільки оптимізують простір та забезпечують зручність використання, а й стануть стильним та гармонійним елементом вашого інтер'єру.


Хочу рекомендувати вам ще одне відео, з якого ви дізнаєтесь:

 • у чому різниця між розсувними дверима та перегородками;
 • особливості проектування місця під монтаж розсувних дверей;
 • яким має бути плінтус;
 • де краще розташувати вимикачі та розетки;
 • яка має бути стіна для надійного кріплення;
 • коли можна встановлювати розсувні двері;
 • які рішення актуальні у сучасних інтер'єрах;
 • у чому особливість розсувних дверей для санвузла;
 • найпоширеніші помилки під час проектування розсувних дверей;
 • і коли замість дверей потрібно вибирати міжкімнатні перегородки.


Чому вам не варто купувати розсувні двері

На початку статті я згадувала про те, що у професійному середовищі існують полярні думки щодо практичності розсувних дверей у сучасних інтер'єрах. Одні категорично уникають, другі успішно використовують. В чому різниця? Очевидно у досвіді.

Я вважаю, що розсувні конструкції в нових квартирах повинні проектуватися фахівцями і використовуватися виключно в тих випадках, коли це необхідно і зручно. Наприклад, у гардеробних кімнатах та коморах, у широких отворах для відкритого планування, а також зрідка у санвузлах чи інших приміщеннях. Не захоплюйтеся і спочатку переконайтеся, що звичайні двері не будуть найкращим варіантом.

Я повинна перерахувати і мінуси:

 • Звукоізоляція. У навісних дверях звукоізоляція значно нижча, в порівнянні зі стандартними дверцятами. Однак двері-пенал (касетні) та роторні двері є винятком, оскільки вони рухаються всередині отвору і можуть щільно примикати до коробки. Додаткові ворсисті ущільнювачі забезпечать безшумність та захистять від протягів.
 • Раціональне використання корисної площі. Це одна з головних переваг навісних дверей, але в певних умовах. Все залежить від розташування дверного отвору та від передбачуваного використання простору поряд зі стіною. Навісні двері можуть заважати розташуванню меблів або декору на стіні. Часто більш розумним рішенням є переміщення отвору у зручне місце та встановлення звичайних дверей.
 • Висота навісних розсувних дверей. Якщо після монтажу порівняти висоту звичайних і розсувних дверей, то останні будуть вищими приблизно на 5 см. Якщо поруч встановити кілька дверей з однаковою висотою, то це буде виглядати гармонійно. Однак, якщо одна з дверей буде вищою за інші, то це порушить гармонію.
 • Вартість. Повний комплект розсувних міжкімнатних дверей може бути дорожчим через вартість хорошої системи та додаткових елементів, що входять до неї.
 • Складність ремонту. Цей пункт відноситься до касетних дверей, які встановлюються в порожнині стіни. У таких випадках усередині порожнини може накопичуватися пил, а якщо система зламається, доведеться розбирати стіну.

Частина цих мінусів може бути усунена завдяки знанням і використанню сучасних комплектуючих, що розширюють функціональність і надійність конструкцій за умови якісної установки.


Висновок: де купити розсувні міжкімнатні двері

Вибір розсувних дверей – це важливий етап облаштування вашого будинку, який потребує усвідомленого підходу та уваги до деталей. Правильно підібрані та встановлені розсувні двері забезпечать комфорт, затишок та естетику, які радуватимуть вас довгі роки.

Буду вдячна, якщо зверніться до нас, і ми допоможемо вам знайти ідеальне рішення для вашого будинку!