Темна сторона: приклади оформлення кухні у чорному кольорі
З
Старий інтер'єр кухні вважається безпрограшним і досить поширеним - білий колір виступає провідним у таких популярних стилях, як: скандинавський , американський , класичний французький та прованс . Кухня у чорному кольорі – це величезна рідкість, і виною тому, як правило, невеликі габарити сучасних кухонь, адже чорний колір як жоден інший «з'їдає» простір у глобальних масштабах. Але що робити, якщо так хочеться поринути у таємничий чорний і випробувати його на своїй кухні? Звісно ж ризикувати! І обов'язково надихатися унікальними проектами, представленими в статті - вони неодмінно спонукають вас на найсміливіші експерименти.
Чорна кухня у різних інтер'єрних стилях
Велика помилка, що тільки білий колір є універсальним і підходить для будь-якого стилю. Погляньте, як гармонійно та елегантно чорний колір приживається практично у будь-якому інтер'єрному напрямку. Чорний колір на англійській кухні стане чудовою альтернативою білому або дерев'яному відтінку кухонного гарнітуру. Характерні для цього стилю настінні шафки зі скляними вікнами підсвічені золотим світлом – так розбавляється глибина темного кольору та візуально розширюється простір.
Якщо ви зовсім боїтеся похмурості темних тонів, замовте великі скляні шафки з тонкими рамами і «поселіть» у них білий порцеляновий посуд – так ви відтіните чорний колір світлими акцентами та отримаєте елегантний контраст чорного та білого.
Помилка вважається і те, що скандинавський стиль - це пристань тільки для яскраво-білих кольорів і розмаїття світла. Скандинави дуже люблять чорний колір, але частіше застосовують його на матових поверхнях і, звичайно ж, рясно розбавляють білизною простору і великими незанавішеними вікнами.
У сучасних стилях чорний колір на кухні приживається охочіше. Додайте до мінімалістичного чорного кухонного гарнітуру грубуватий металевий декор та світильники, і отримайте на виході сміливий урбаністичний стиль.
Цегляну стіну, характерну для стилю лофт, можна обіграти, замінивши грубу цеглу глянцевою дрібною плиткою. Кухонний гарнітур при цьому краще виконати з необробленого дерева - так виділиться невелика грубість і природність, властива лофт-стилю.
На кухні в стилі хай-тек не обійтися без чорного кольору — кольору непроглядного космосу і стильного мінімалізму, який так і малюється в образах майбутнього. Характерний для цього стилю глянець, чудово лягає на чорний кухонний гарнітур, розбавлений білими та червоними предметами декору.
Чорні меблі в інтер'єрі кухні
Не варто боятися використовувати чорний колір у кухонному гарнітурі, фартуху або м'яких меблях. За бажання, його завжди можна розбавити світлими тонами, додати більше скла, глянцю, дерева та природного освітлення – тоді навіть примхливий прованс підкоритися магії чорного кольору та лаконічно впишеться у спільний інтер'єр .
Чорний матовий комплект з обіднього столу з класичними стільцями відмінно впишеться в білий інтер'єр кухні-їдальні, а також підійде для невеликої квартири-студії, адже візуально чорні меблі не займають багато місця, але при цьому є дуже елегантним предметом інтер'єру.
Металеві акценти
Чорний колір відмінно «уживається» з металевими деталями – вони додають йому дорожнечі і найповніше розкривають глибину відтінку. Мідна, бронзова або латунна фурнітура на чорному тлі додасть розкішного лоску вашій кухні. Таке поєднання підходить не тільки сучасним інтер'єрним стилям, а й чудово доповнює класику, привносячи до неї якийсь вінтажний шарм.
Дуже стильно виглядають глянсова мідна фурнітура та світильники на матовому фоні чорного кухонного гарнітура – таке поєднання підійде для любителів практичного мінімалізму чи міського урбаністичного стилю.
Чорний текстиль в інтер'єрі кухні
Чорні штори в інтер'єрі кухні найчастіше використовуються у вигляді акценту на світлому фоні, тому що перекривають природне світло від вікна і при цьому сильно звужують простір. Але якщо не хочеться відмовляти собі в розкоші споглядати стильні вугільні фіранки, то вибирайте штори з глянсовою поверхнею - такі зазвичай виготовляються з гладкої тафти і щільної тканини, що пропускає світло, шанзелізі. Підсвітіть штори зверху штучним вбудованим світлом, і чорний глянець на фіранках заграє світлими відблисками з металевим відблиском - вийде стильна гра світла, що розкриває чорний колір у всій його глибині та багатогранності.
Чорний колір може стати вишуканою деталлю кухонних меблів, наприклад у вигляді знімних подушок на стільці. Для кухні у вікторіанському стилі милі подушечки з атласними стрічками стануть чудовим доповненням до аристократично-чорного кухонного гарнітуру. До того ж, якщо колір набрид — їх можна легко зняти, додавши меблів початковий класичний вигляд.
Чорний колір не такий похмурий і підступний, як може здатися на перший погляд. Досить грамотно «подружити» його з м'якими світлими тонами, відтінити глянцем та приправити золотом – тоді він назавжди залишиться фаворитом на вашій кухні.
Залишити коментар