Наші дизайнери
Ми допоможемо з будь-яким запитом по облаштуванню будинку, дизайну або ремонту. У нашому каталозі лише перевірені фахівці. У кожного унікальний стиль, але незмінна якість та увага до деталей
Принципи оформлення віталень у приватних будинках та міських квартирах відрізняються. Остаточний інтер'єр залежатиме від параметрів зали та самого котеджу, ваших уподобань, але є й основні правила. Розкриємо їх у 7 пунктах.
1. Функції та планування зали у приватному будинку
Вітальня у котеджі виконує роль прохідного приміщення – сполучної ланки між іншими елементами дизайну. Це також кімната для відпочинку членів сім'ї, зустрічей із друзями, рідними, прийому гостей. Зала розташована на першому поверсі заміського будинку і може з'єднуватися з:
- передпокою (холом);
- їдальні;
- кухнею;
- терасою;
- сходами на другий поверх.
Найпростіше створювати інтер'єр залу квадратної або прямокутної форми - так залишається більше вільного простору. Оскільки вітальня в приватному будинку - центральний елемент планування, всі кімнати, що перетинаються з нею, повинні бути оформлені в тому ж стилі.
2. Правила та варіанти зонування зали в будинку
Найчастіше зал у приватному будинку комбінують зі їдальнею чи кухнею. У першому випадку кімната складається з двох зон: відпочинку та обідньої. Перша складається з каміна, телевізора, крісел та дивана. Друга включає великий обідній стіл та стільці.
Підказка від NS interior design !
Кількість меблів залежить від розміру кімнати: важлива умова зберегти достатньо місця для пересування. Якщо площа дозволяє, поставте поруч із столом вітрину (комод) зі столовими приладами, посудом.
Для зонування вітальні-їдальні знадобиться невисока декоративна консоль, диван з масивною спинкою, килим, вертикальний акваріум, підсвічування.
Інтер'єр зали-кухні формують за іншим принципом. Заздалегідь ретельно продумують систему вивіряння та вентиляції. Кухонна зона займає 5 та більше квадратних метрів. Від вітальні її відокремлюють за допомогою:
- подіуму;
- ранньорівневої стелі;
- різних варіантів обробки підлоги та стін;
- у класичному стилі – колон або арки;
- барної стійки.
Дизайном окремої зали у котеджах займаються рідше. Це варіант для сім'ї із певними хобі, спільними захопленнями. Кімнату можна перетворити на кінозал, ігрову, оранжерею, міні-лабораторію або майстерню, залишити місце для спортивного куточка, навчання та ін. Класичне рішення – велика вітальня з класичними меблями, каміном, піаніно, великою кількістю стільців для гостей.
3. Вибір стилю інтер'єру для великої зали
Напрямки дизайну прийнято ділити на дві основні групи: класичні та сучасні. Класичний стиль відносять до елітних. Щоб втілити його в приватному будинку, знадобляться просторе приміщення з високою стелею, дорогі оздоблювальні матеріали, різні архітектурні споруди, елітні, часом дизайнерські меблі та предмети мистецтва.
Зал у класичному стилі обробляють натуральним каменем, підбирають унікальні шпалери. Стіни та стелі прикрашають ліпниною, красивими карнизами, колонами, а вікна – прямими шторами чи ламбрекенами, кистями, підхватами.
Сучасний стиль у заміській вітальні
Сучасний дизайн – це прості лінії та форми, природні, нейтральні кольори, вільний простір, багатофункціональні меблі, різноманітні джерела світла та мінімум декору.
Якщо в залі мало місця, звичні громіздкі меблі замінюють на компактні варіанти: пуфи, навісні полиці, розкладні стільчики та столики, диван-трансформер. Кімнату намагаються заповнити предметами із дзеркальною та глянсовою поверхнею. Вікна роблять панорамними, коли їх зовсім не оформляють.
Які елементи дизайну використовувати в інтер'єрі вам підкаже конкретний стиль. Найпопулярнішими для оформлення приватних будинків зараз вважаються скандинавський стиль, мінімалізм, лофт, кантрі та інші сільські стилі, прованс, хай-тек, екостиль.
Розібратися у всіх напрямках відразу складно, так що рекомендуємо погортати фото з прикладами інтер'єрів і звернутися за допомогою до наших дизайнерів. Вони точно підберуть найкраще рішення!
4. Базові кольори та додаткові відтінки
У кожного стилю своя палітра кольорів, але можна вносити корективи, враховуючи психологічні впливи відтінків і переваги мешканців. Яскраві фарби доречні, важливо не переборщити і зосередити увагу на залі на спокійній, розслаблюючій гамі.
Порада від Вікторії Жирякової !
Пам'ятайте, що кольори здатні коригувати простір: збільшувати або зменшувати площу кімнати, міняти її форму, додавати об'єм. Наприклад, у маленькій вітальні стіни можна зробити світлими, а підлога – темною. При виборі дизайну враховуйте розміри приміщення та його розташування щодо сторін світла.
Найпопулярніший варіант для приватного будинку та квартири – перевага в інтер'єрі білого кольору та його відтінків. Любителям ніжної, невагомої атмосфери дизайнери радять використовувати у залі бежевий колір у поєднанні з дерев'яними меблями. Коричневий – відмінне рішення для практичних людей та добре освітлених приміщень. Сірий та природні, натуральні тони зеленого, блакитного – найтрендовіші кольори останніх років.
5. Оздоблення залу в будинку: підходящі матеріали
Не забувайте про особливості приватного будинку та віддавайте переваги зносостійким виробам. Враховуйте клімат, місцезнаходження котеджу, що було використане для будівництва фасаду.
Загалом для обробки підлоги підійдуть паркет та його бюджетний аналог – ламінат. Поруч із вхідними дверима зазвичай укладають керамічну плитку або камінь. У житлових приміщеннях застосовують «теплі» покриття для підлоги.
Найбільший вибір настінних матеріалів: від дерев'яної дошки до декоративної штукатурки та ультрасучасних панелей. Шпалери стіни обклеюють найчастіше у квартирі. Якщо живете у приватному будинку, можете покрити вертикальні поверхні матовою фарбою. Для створення акцентної стіни ідеальний штучний камінь. Все-таки хочете шпалери? Тоді вінілові або тканини.
Низьку стелю зорово піднімають за допомогою дзеркальних вставок. Високий - фарбують або оформляють стельовою плиткою, натяжним полотном, балками з дерева, металу.
6. Поради щодо вибору меблів до зали приватного будинку
Інтер'єр у приватному будинку вишиковується навколо каміна. У залах, поєднаних з іншими приміщеннями, багато уваги приділяється вибору та розміщення меблів для різних функціональних зон:
- У вітальні-передпокій краще обійтися без вішалок та відкритих полиць. Підкреслити загальний дизайн закриті шафи для одягу та взуття. Фасади із дзеркалами дозволять візуально розширити простір.
- Для зали-кухні або їдальні замовляють стіл певних розмірів. Іноді робочу поверхню або кавовий столик замінюють на барну стійку. Виручать за нестачі площі і меблі-трансформер, розсувна стільниця, м'які пуфи.
- Зону відпочинку важко уявити без дивану. Крісла – обов'язковий елемент інтер'єру для класичних стилів та кантрі. Знахідка для жаркого клімату – ротангові меблі, лози. У великій залі розміщують і домашню бібліотеку чи кінотеатр, ігрову зону.
Нині у тренді предмети меблів, які одночасно виконують кілька функцій. Придивіться до дивана з міні-баром, відкидними полицями, модульним конструкціям, стіл з полицями або акваріумом.
Багато цікавих ідей ви знайдете у нашому фото-каталозі, а дизайнери допоможуть підібрати ідеальний варіант для оформлення вашої зали.
7. Дизайн вітальні в будинку: освітлення та декор
Сучасне освітлення має бути мобільним, мінімалістичним та каркасним. У моді високотехнологічні світильники з повітряною формою та лаконічним дизайном. Ви повинні стати королями зали та керувати світлом, загалом мікрокліматом за допомогою пульта управління, вбудованих у світильники кнопок. Шанувальникам незвичайного інтер'єру сподобається ідея використовувати замість звичних люстр саморобні лампи або світильники в індустріальному, еко-стилі.
Прекрасно впишуться в оформлення приватного будинку та трекери, світлодіоди, гірлянди, прожектори, світильники з розсіяним світлом, класичні масивні люстри, торшери, бра. Вибір величезний, орієнтуйтесь на загальний стиль будинку.
Як декоративні предмети та аксесуари в залі приватного будинку використовують:
- Різні типи текстилю. На вікна вішають штори, легкі фіранки або жалюзі. Диван прикрашають декоративними подушками, а обідній стіл – скатертиною, серветками, сервізами.
- Сувеніри, зокрема туристичні, або подарунки – статуетки, шкатулки, кошики.
- Антикваріат, дизайнерські речі.
- Живі рослини, квіти у вазах, горщиках, панно на стінах.
- Картини та рами у різних стилях, фото.
- Дзеркала.
Кількість декору теж визначається вибраним стилем інтер'єру та параметрами приміщення. У плані аксесуарів краще менше та краще. Основну увагу варто приділити плануванню, зонуванню, обробці, освітленню, підбору та розміщенню меблів.
Якщо у вас залишилися питання щодо дизайну зали в приватному будинку, сподобалися фото проектів або виникло бажання зробити ремонт, зверніться до наших спеціалістів. Просто виберіть дизайнера, чиї роботи вам сподобалися.
ТОП 10 диванів для вітальні
ТОП 10 крісел для вітальні
ТОП 10 кавових та журнальних столиків для вітальні
Відео: Дизайн вітальні у приватному будинку
6 правил об'єднання кухні вітальні. Помилки у поєднанні матеріалів
Кухня-їдальня в приватному будинку та квартирі. 80 ідей дизайну інтер'єру кухні, поєднаної зі їдальнею.
Дивіться також
Категорії: Інтер'єри приватного будинку ❖ Дизайн вітальні