Все про дизайн невеликих віталень у сучасному стилі: від теорії до фото проектів
Навчіться вибирати відповідний стиль і колірні рішення, правильно розставляти меблі в кімнаті.
Ви зможете знайти цікаві ідеї для оформлення компактної вітальні, проконсультуватися та замовити у профі індивідуальний дизайн-проект.
Наші дизайнери
Ми допоможемо з будь-яким запитом по облаштуванню будинку, дизайну або ремонту. У нашому каталозі лише перевірені фахівці. У кожного унікальний стиль, але незмінна якість та увага до деталей
Дизайн маленької та великої вітальні: у чому різниця
Малогабаритна квартира та невелика зала – не привід відмовлятися від комфорту та прийому гостей. Потрібно просто грамотно облаштувати простір. Прийде відмовитися від зайвих меблів, предметів декору та керуватися при створенні інтер'єру вітальні певними правилами. Досвідчені дизайнери знають, що:
- Перед ремонтом важливо виміряти приміщення, дізнатися його форму, щоб максимально ефективно задіяти простір. Якщо не хочете втратити дорогоцінні сантиметри, уникайте неправильних і складних геометричних форм.
- Планування та зонування продумують заздалегідь. У маленькому залі важко розмістити багато функціональних зон. Вирішіть, які важливіше, чи приєднувати балкон та коридор.
- У невеликій вітальні потрібно використовувати прийоми візуального збільшення та розширення простору.
- Для компактних квартир і малогабаритних приміщень підходять не всі стилі інтер'єру.
- Бажано зосередитися на світлій палітрі кольорів і уникати контрастів, великої кількості яскравих акцентів.
- Багато уваги треба приділити організації освітлення та вибору оздоблювальних матеріалів.
Звичайні меблі, особливо масивні секції та гарнітури, теж не підійдуть. Щоб заощадити площу та створити затишну атмосферу, заздалегідь шукають відповідні модульні конструкції або меблі-трансформери, вивчають методи розміщення.
Що таке сучасний інтер'єр, як його втілити у маленькій вітальні
Сучасний зал легко дізнатися за простою, строго впорядкованою, мінімалістичною обстановкою. Нескладні форми, прямі кути, предмети з нехитрим дизайном, нейтральні кольори та відтінки не виглядають нудно. Подивіться на вибір фото готових дизайн-проектів невеликих віталень - комфортно, затишно, цікаво і функціонально. (Посилання на каталог)
Вікторія Жирякова
Функціональність – одна з головних рис сучасного стилю інтер'єру. Дизайн має бути практичним, зручним. Звична «розкішна» краса відходить на другий план, поступаючись місцем функціональному і мінімалізму. Розкіш виявляється у матеріалах та якості виготовлення меблів та декору.
Роль виразних елементів у маленьких вітальні можуть виконувати природні матеріали з незвичайною фактурою, різнорівневе освітлення, принти на текстилі та оббивці меблів. Громіздкі дивани та секції замінюють легкими стелажами, навісними полицями та невеликими розкладними диванчиками без спинки, багатофункціональними конструкціями.
Як вибрати колір та стиль інтер'єру для маленької зали
Спочатку варто визначитися з колірною гамою – це дуже важливо для невеликої вітальні. Далі набагато простіше розібратися зі стилістикою. Для кожного напряму дизайну передбачені свої базові кольори та відповідні відтінки, яскраві акценти та нюанси. Вибирайте із таких стилів:
- Сучасні. Акуратний, функціональний, з чіткими лініями, сірими тонами, новітніми матеріалами та технікою. Він добре поєднується із затишним текстилем та гарним декором, яскравими акцентами.
- Прованс. Маленький романтичний куточок у вашій квартирі із теплою домашньою атмосферою. Це приглушені відтінки, трохи потерті поверхні, унікальний декор, квітковий принт на шпалерах та вінтажні меблі.
- Мінімалізм. Спокійна колірна гама з перевагою бежевих, сріблястих, синіх відтінків. Тільки необхідні предмети меблів, іноді відсутність аксесуарів, акцент у дизайні на вільному просторі, сучасній електроніці.
- Сучасні лофти. Звичайно, для маленького приміщення – soft loft (м'який лофт ). Мінімум меблів, часто голі, необроблені стіни, груба, неяскрава підлога. Інтересу невеликій вітальні надають французькі вікна, чорно-білі фото, абстракції та металеві торшери.
- Скандинавський стиль. Відрізняється перевагою в умовах білого кольору. Світлі стіни гармонують з дерев'яними меблями, яскравими оббивками дивана та крісел, килимами. В інтер'єрі багато світла, як акценти часто використовують кімнатні рослини.
Світлі тони роблять маленький зал зорово більшим, у такій кімнаті комфортно, простіше налаштуватися на відпочинок. До «білого» дизайну інтер'єру простіше підібрати текстиль та аксесуари.
Роль вітальні та функціональні зони у невеликому приміщенні
Зал – місце для відпочинку, розваги та спілкування з членами сім'ї, друзями, родичами. Це приміщення поєднує людей з різним віком та інтересами. На які частини його поділити залежить від мешканців та їх потреб.
Visarteam Design
Головна зона вітальні – для відпочинку. Вона може бути представлена у вигляді дивану та крісел, домашнього кінотеатру, куточка для рукоділля, малювання, ігор.
Решту площі за бажанням, а частіше за потребою, займають міні-спальнею, домашнім офісом, частиною кухні, вбиральні, оранжереєю.
Як ефективно зонувати маленьку вітальню
Зонування в малогабаритних та однокімнатних квартирах – часом єдиний спосіб уникнути жертв. Не знаєте, як грамотно розпорядитись площею? Зверніться по допомогу до наших дизайнерів!
Тільки досвід дозволить легко поєднати зал зі спальнею, їдальнею чи кухнею. Завдяки спеціальним дизайнерським прийомам вдасться викроїти метри і для дитячої ігрової роботи. У кожному конкретному випадку слід використовувати свої методи. Найпопулярніші зонуючі елементи зараз – різні перегородки (включаючи мобільні стіни), ніші, подіуми, оздоблення, різне світло та системи освітлення, особлива розстановка меблів.
Що робити з балконом?
Лоджія або балкон для компактного залу – порятунок та прикраса будь-якого дизайн-проекту. Ви збільшите площу, додайте функціональну зону та яскраві акценти, упорядкуйте інтер'єр. Але з декількома умовами: потрібно заздалегідь утеплити балкон, отримати право на перепланування, якщо захочете позбавитися стіни, і довірити виконання всіх робіт професіоналам.
Отвор з вікном та дверима можна задекорувати за допомогою штор, сучасних рулонних конструкцій. Також часто в нових проектах маленьких віталень видаляють повністю, і простір, що звільнився, нічим не прикрашають. Якщо залишити підвіконня, дуже просто отримати додаткову полицю або барну стійку.
При оформленні прямокутної вітальні з балконом м'які меблі намагаються розміщувати з одного боку, а в квадратній активно задіють кути.
Сучасні варіанти дизайну вікна у маленькому залі
Вікно в інтер'єрі невеликої кімнати має виконувати інші функції. Подивіться на нього як додатковий простір:
- у деяких випадках воно замінить стіл;
- завдяки наклейкам, малюнкам, трафаретам та вітражам інтер'єр залу перетвориться;
- гарна ідея також зробити полиці для книг, журналів, квітів;
- можна підкреслити загальну стилістику вітальні за допомогою штор;
- широке підвіконня гарне і як маленький диван, лавка;
- оформлення міні-аранжереї.
У компактній вітальні можна поєднувати кілька варіантів оформлення. Важливо не переборщити та зберегти гармонійність дизайну. Обов'язково проконсультуйтеся: наші дизайнери з радістю вам не допоможуть!
Секрети успішного планування та різні рішення для маленької кімнати
У невеликих кімнатах зазвичай застосовують прийоми візуального розширення простору. Зорово збільшити площу зали, грамотно облаштувати простір дозволяють вбудовані меблі, дзеркальні та глянсові поверхні, створення контрастної стіни, шафи відкритого типу. Під забороною масивні предмети та текстиль. Дизайн полегшують усілякими способами.
Лайфхак від Bodak design !
Кухонну зону від вітальні в сучасних інтер'єрах відокремлюють освітлювальними приладами. Робоча поверхня потребує більш яскравого освітлення. Для розмежування спальні та зали вдаються до контрастного оздоблення підлоги та стін, економії площі – дивани-трансформери та навісні полиці.
Менше клопоту завдають невеликі приміщення квадратної форми. Достатньо врахувати розташування вікон та дверей, розставити предмети на однаковій відстані та домогтися гармонійності дизайну.
Скоригувати прямокутну кімнату простіше, якщо пофарбувати протилежні стіни абсолютно різними кольорами та збільшити дверний отвір. А у вітальні з нестандартними кутами до речі будуть різнорівневі підлоги та стелі, вбудовані в ніші меблі.
Планування вітальні для маленької сім'ї з двох: чоловіка та дружини
На «наповнення» та вибір стилю інтер'єру вплинуть вік та спосіб життя сімейної пари. Молодим людям зазвичай хочеться проводити час активно, запрошувати гостей, тому в залі обов'язково залишають місце для гостей, ігор, вечірніх посиденьок. Можна, можливо:
- закрити ліжко ширмою або тонкою перегордкою, шторою;
- використовувати розкладний диван або вбудоване в секцію спальне місце;
- спробувати поєднати маленьку залу та кухню, а спальню залишити окремим, закритим від інших приміщенням;
- скористатися перевагами вільного планування і перетворити невелику квартиру на студію, щоб усі кімнати плавно перетікали одна в одну.
Вітальня для сім'ї з 3 осіб: батьки та одна дитина
Якщо у вас малюк до трьох років, йому вистачить і крихітного ліжечка, поставленого поруч із вашим. Хлопчикам і старшим дівчаткам вже потрібно свій простір у вигляді невеликого куточка. Його нерідко облаштовують у залі завдяки зонуючим елементам. Наприклад, шафи, стелажу, розсувних дверей, портьєрів або ширми. Можна обійтися і без конструкцій, лише подіумом, нішою, багаторівневою стелею.
Чи поєднувати зал з кухнею, коридором, спальнею, вам підкажуть наші фахівці. А поки що подивіться фото готових проектів.
Планування вітальні для сім'ї з 4 осіб: батьки та різностатеві діти
Насамперед потрібно розділити маленьку кімнату на дві частини: дорослу та дитячу. Другу розміщують біля вікна, де більше світла. Фахівці пропонують встановити стельовий карниз, повісити фіранку, обзавестися дворівневим книжковим стелажем або шафою для зберігання речей.
Основу інтер'єру для тата та мами становитиме спальне місце. Складаний диван вирішить питання зі звільненням простору вдень, а школярі та підлітки можуть спати на двоярусному або висувному ліжку. Корисним придбанням виявиться і стіл-трансформер - стане в нагоді для прийому гостей.
Корисна порада від Надії Власенко !
Якщо вітальня невелика, на відміну сім'ї, навчитеся цінувати кожен квадратний метр. Відмовтеся від зайвих речей та заздалегідь промалюйте інтер'єр, планування. Винесіть вбиральню зону в коридор, максимально задійте простір біля вікна, ліжок та під ними.
Немає місця для кількох письмових столів? Збудуйте вздовж стіни довгу стільницю. І останнє: не хочете захаращувати маленьку вітальню перегородками, зайвими меблями – зонуйте кімнату різними шпалерами та лампами.
Як правильно підібрати та розставити меблі у невеликому залі
Фахівці рекомендують не позбавляти себе задоволення в посидіти на зручних, великих диванах. У продажу є хороші кутові моделі та багатофункціональні: зі столом, вбудованими полицями, відсіками для зберігання білизни. Ще звертайте увагу на:
- прозорі речі, які чудово вписуються у сучасний стиль;
- низькі м'які меблі;
- відкриті стелажі та полиці;
- дзеркала та предмети з дзеркальною поверхнею, що відображає світло;
- пуфи, отоманки із системами зберігання;
- дивани та крісла без підлокітників;
- округлі меблі, якщо вітальня вузька.
Раніше у маленьких приміщеннях великі предмети намагалися присунути максимально близько до стін. Вважалося, що таке економиться місце. Насправді виходило навпаки: кімната починала здаватися ще тіснішою. У сучасному дизайні дивани відсувають ближче до центру, а за ними ставлять полиці або тонкий стіл. ТВ-тумбу замовляють підвісні, щоб залишався простір зверху та знизу. ТБ розміщують на відстані 1,8-3 м від сидінь, подалі від вікна і не навпроти нього.
Як облаштувати маленьку вітальню у 2022 році: 10 трендів
Сучасний простір – не місце для ненатуральних, «токсичних» відтінків, скупчення музейних експонатів та меблевих гарнітурів. Навіть у вітальні має бути спокійна, приємна, гармонійна атмосфера з:
- Велика кількість світла. У моді світяться панелі, оригінальний дизайн з підсвічуванням стін, стелі та меблів.
- Маленька їдальня зона. Її прикрашають незвичайними, екстравагантними елементами.
- Нейтральними, приглушеними кольорами. Чим більше білого та відтінків, що нагадують про чистоту, тим краще. Як альтернатива – ментоловий, жовтий, смарагдовий, зелений, сірий.
- Предметами екологічних матеріалів – цегли, ротанга, глини, деревини, фасадного каменю, бамбука, натуральних тканин.
- Великою кількістю домашніх рослин, що розташовані на горизонтальних поверхнях.
- Гармонійним поєднанням кількох стилів.
- Багатофункціональними, закругленими та ретро-меблями, саморобним баром.
- Предметами образотворчого мистецтва, графікою та накладними килимками.
Бюджетний варіант: як реалізувати
Сучасний стиль досить демократичний, без жорстких рамок. Він заперечує велику кількість речей, не любить дорогих творів мистецтва, антикваріату, позолоти, ліпнини. Сучасний напрямок дизайну ідеально підходить маленьким приміщенням: вітальням, спальням та кухням. Інтер'єри спочатку створюють вільними, повітряними, легкими та водночас функціональними. Для цього:
- Чітко, на підставі всіх вимірів і параметрів, промальовують планування залу. Напередодні вирішують, чи треба займатися переплануванням та зонуванням із застосуванням різних конструкцій.
- Зазвичай для хорошого косметичного ремонту вистачає зонування кольором, світлом, оздоблювальними матеріалами чи меблями.
- Щоб зорово збільшити площу зали, стіни роблять світлими, а стеля – білим, використовують мінімум яскравих акцентів у вигляді текстилю та декору.
- Розширити простір, впорядкувати та облагородити інтер'єр допомагають добре продумана система освітлення та дзеркала, скло та прозорий пластик. Одноманітно доречні високотехнологічні світлодіоди та саморобні лампи з оригінальним дизайном зі зручних матеріалів.
- У вітальні встановлюють лише справді потрібні меблі. Найчастіше один предмет виконує одразу 2-3 функції. Стіл, тумбу, навіть ліжко також можна зробити своїми руками або замовити дизайнерську модель.
Як бачите, заощадити можна багато в чому. Єдиний виняток – послуги професіоналів. Подумуєте про дизайн маленької вітальні у сучасному стилі? Не ризикуйте часом та фінансами – звертайтесь до наших дизайнерів!
Дивіться також
Категорії : Маленькі квартири ❖ Дизайн вітальні