Переваги дизайну ванної кімнати в стилі прованс
Позитивні якості можна знайти в кожній з відмінних рис стилю:
- Світла палітра кольорів. Улюблений прийом дизайну для візуального збільшення простору та надання легкості інтер'єру.
- Урожай хромовані, бронзові ручки та змішувачі. Вони привабливо виглядають і у тренді в останні сезони.
- Велика кількість декору та текстилю. Можна не ховати улюблені прикраси та оточити себе симпатичними атмосферними штучками.
- Сільська простота та невигадливість інтер'єру. Нескладно заощадити, якщо на горищі збереглися старі меблі.
- Вікно у ванній кімнаті. Для мешканців Провансу це норма, нашим громадянам ніхто не забороняє застосовувати альтернативні варіанти. У заміських будинках ванну точно розміщують біля вікна, з технічних причин.
- Відсутність меблів із гострими кутами. Безпечно і додає затишку.
Прованс – стиль із душею, сільською чарівністю.
У ньому простежується любов до звичайного побуту, природи, тому в інтер'єрах багато кольорів та натуральних відтінків, а ще – велика кількість гарних дрібниць зі своєю «історією».
Колірні рішення для ванної кімнати
Французький дизайн базується на трохи вицвілих на сонці, світлих тонах, які дарують спокій і підвищують настрій. Прованс у ванній – це білий, пісочний, бежевий, ніжні відтінки блакитного, жовтого, зеленого та оранжевого.
Увага! У цьому стилі взагалі не використовується чорний колір, взагалі насичених темних відтінків намагаються уникати.
Дуже до речі у «французькому» санвузлі будуть дерев'яні та лавандові тони. Якщо вам до душі тепла колірна гама, придивіться до «смачних» кольорів: крем-брюлі та капучино, молочний шоколад, ваніль, кориця, кава з молоком.
Подобається свіжість, що бадьорить? Тоді зупиніть вибір на ментоловому, фісташковому, м'ятному, блідо-ліловому, бузковому, світло-сірому та неяскравому блакитному. Підійдуть для провансу та кольору лайма, зеленого яблука, морської хвилі, оливок.
Оздоблення та матеріали для ванної
Спочатку мешканці Провансу для обробки застосовували найпростіші та недорогі матеріали, тому не варто шукати у магазинах новітні, високотехнологічні зразки. Якщо не можете зробити підлогу із справжнього каменю або деревини (а у квартирі саме так), скористайтеся якісною імітацією. Найкращий варіант для ванної кімнати - світла, велика, фактурна плитка, що імітує природні матеріали.
Дизайн стін
Іноді обходяться звичайним побілкою та фарбуванням у пісочний колір. У великих ванних кімнатах вертикальні поверхні обшивають фарбованими дошками. Для приміщень середнього розміру підійдуть дерев'яні панелі на третину стіни. Використовують і водовідштовхувальні шпалери з природними рослинними принтами.
Але більш практичне рішення - фактурна плитка кахельна під штукатурку або в стилі вінтаж. Її укладають безшовним способом.
Оформлення стелі
Стеля у французькій провінції фарбують або білять, а в сучасних квартирах встановлюють багаторівневі або однорівневі стелі зі спеціального гіпсокартону. Природного освітлення немає, тому виготовляють монтаж світильників.
Непоганою заміною їм стануть натяжні полотна. Головне, вибирати моделі одного світлого кольору, без візерунків та матові. Дуже стиль виглядатимуть фальш-балки, особливо у поєднанні з характерними для провансу світильниками.
Сантехніка в стилі прованс
Ванна має бути, це не той напрямок дизайну, в якому можна обмежитися душовою кабіною. Навіть для невеликого санвузла знайдуться потрібні моделі, якщо прорахувати розміри. Бажано вибирати з ретро-моделей, з овальною або напівкруглою формою та декоративними ніжками.
Найбільш підходящі матеріали для сантехніки – мідь, бронза та латунь.
Корисна порада! Чи не знайшли вінтажну ванну? Замініть на сучасну, обшите деревом, щоб зовні нагадувала купіль.
Унітаз та біде краще робити навісними, вбудованими. Добре доповнить інтер'єр у сільському французькому стилі раковина із круглою чашею, що стоїть на дерев'яній підставці. Підставку прикривають фіранкою з вишивкою.
Меблі для інтер'єру ванної кімнати
Характерні ознаки меблів у стилі прованс:
- наявність підставки чи фігурних ніжок;
- масивність;
- штучно зістарені поверхні;
- вигнуті каркаси;
- все, що натякає на ретро;
- відсутність сучасних, трендових елементів – позолоти, хромованих деталей та ін.
В інтер'єр санвузла обов'язково включають туалетний столик, комод, етажерку, маленькі вінтажні навісні шафи, скриню для лазневих аксесуарів, плетені кошики для білизни або дрібниць.
Пошукайте тумби з дверцятами і висувними ящиками, встановіть вішалки і підвісні полиці.
Освітлення та дизайн освітлювальних приладів
Особливість стилю прованс – наявність вікна з «правильним» декором: римськими шторками або фіранками з характерним дизайном. Навіть штучне висвітлення нагадує природне. Воно розсіяне, м'яке.
У центрі ванної кімнати поміщають люстру в класичному стилі. Вона витончена, легка, з кришталем та ажурним куванням. Взагалі, орієнтуйтесь на світильники з таким дизайном:
- конструкція з металу з вигнутими, плавними формами на кшталт ретро;
- абажури з тканини з контрастною тасьмою, вручну зробленим мереживом, бахромою;
- вироби з кованою виноградною лозою, квітами, плюючим, кришталевими підвісками;
- моделі у вигляді квітки, канделябри;
- плафони зі скла у формі дзвіночка, конуса, розписані пасторальними краєвидами, квітами;
- однотонний або із квітковим принтом натуральний матеріал пастельних тонів.
Використовуйте лампи, що дають розсіяне, м'яке світло, диммери, а ось про галогенні та люмінісцентні лампочки доведеться забути. Вони протипоказані інтер'єрам, оформленим у стилі провансу.
Декор та дзеркала
Французький кантрі або прованс легко дізнатися по достатку текстилю з «милим» дизайном.
Якщо у ванній кімнаті є вікно, його завішують завісою:
- з бавовняної тканини – бязі, ситцю, батисту;
- зі світлого, легкого, мереживного тюлю;
- з «повітряним» настроєм;
- напівпрозорого, однотонного, пастельного відтінку;
- римською шторою, якщо хочете збережіть приватність.
Ще один обов'язковий декоративний предмет у ванній кімнаті – масивне дзеркало, прикрашене металом або витонченою рамою з натурального дерева. Добре, якщо вішалки, полички, мильниці дозатори теж будуть дерев'яними або металевими. Пластик та стиль провансу несумісні.
До речі, виявляться і букети з польових квітів, лаванди, підвісні кашпо. На відкритих полицях можна зберігати акуратно складені махрові халати та рушники, косметику ручної роботи, ароматичні свічки, фарфорові статуетки, саші з приємно пахлими травами.
7 рішень та лайфхаків для ванної в стилі прованс
- Французький сільський напрямок дизайну не терпить вольностей. При оформленні кімнати потрібно дотримуватися строгих правил і вибирати тільки справді потрібні речі. Наприклад, інтер'єр вам точно зіпсують звичайний суміш, не прикрита пральна машина, урна, світлодіодні лампочки, жалюзі та інші «табу» стилю.
- Не скупіться на аксесуари та вибирайте «правильні». Вся краса провансу – ось у таких дрібницях.
- Відсутність вікна у ванній кімнаті у квартирі компенсують дзеркальні поверхні. Це можуть бути дверцята у вигляді дзеркал, самі дзеркала.
- Всі предмети, що суперечать стилю, зазвичай ховають у закритих місцях зберігання.
- Якщо санвузол знаходиться в приватному будинку, в приміщенні встановлюють широке вікно з дерев'яною рамою та віконницями з відповідним дизайном.
- Якщо ви переборщили з білим кольором в інтер'єрі, зокрема в обробці, скористайтеся кольоровою затиркою. Лілова, блакитна, оливкова або курно-сіра – вони неодмінно пожвавлять дизайн.
- Усі освітлювальні прилади повинні бути стійкими до впливу вологи та температурних перепадів. Звертайте увагу на вироби з індексом Y більше 4 (ступенем захищеності від води).