Ванна у стилі мінімалізм: переваги
Невелика кількість речей у кімнаті – величезна користь. Ніщо не відволікає уваги, всі предмети на своїх місцях. Доглядати за ними набагато простіше, як і загалом підтримувати чистоту в приміщенні. Вам навіть смітити не хотітиметься.
Серед явних плюсів мінімалістичного дизайну:
- зорове збільшення площі, додавання обсягу;
- використання полегшених меблевих конструкцій;
- максимум вільного простору;
- ненав'язлива палітра кольорів;
- відсутність завитків, химерних форм, вигнутих ліній;
- ергономічність та продумане до дрібниць планування;
- «нехитромудре» і зручне зонування.
Для стилю мінімалізм характерні прямі лінії та прості геометричні форми. Інтер'єр ванної кімнати не перевантажений деталями, різноманітними аксесуарами та виразними елементами. Пріоритет віддається функціональності та практичності.
Вдалі кольорові рішення
При створенні дизайн-проекту ванної кімнати в стилі мінімалізм потрібно спиратися на три базові кольори: білий, чорний, сірий.
Увага! Білий колір та його відтінки – найкраща основа для маленьких ванних кімнат. Світлі тони автоматично розширюють простір, роблять його організованішим. Таку кімнату складніше перевантажити зайвими елементами.
Білий цілком можна розбавити сірим: так ви уникнете ризику отримати «лікарняний» інтер'єр. Якщо захочете зробити яскраву акцентну стіну, від аксесуарів взагалі краще відмовитись.
Чорний та контрастний дизайн
Інтер'єри, виконані в чорному кольорі, зараз модні. Виглядають оригінально та стильно, але вимагають особливого підходу. У таких ванних кімнатах не встановиш масивну душову кабіну, ванну та умивальник: вони заповнять собою весь простір. Для збереження гармонійної картинки встановлюють компактні вироби, вішають дзеркала і додають попелясті, світло-коричневі плями-акценти. Особливу увагу доведеться приділити освітленню та регулярному прибиранню. На жаль, на темній сантехніці розлучення утворюються швидше, і вони дуже помітні.
Контрастний дизайн у мінімалізмі використовують набагато частіше. Класичне поєднання – чорний та білий. Якщо стіна темна, ванна поруч біла. Вертикальна поверхня світла? Тоді полиця на ній темних тонів. Позбутися різких контрастів допоможе декор.
Панелі шаф, дозатори, текстиль, підставки можуть бути оранжевими, червоними або жовтими. Трохи теплих квітів додасть затишку, відчуття свята, підбадьорить. Хочете прохолоди та романтичного морського настрою? Тоді придивіться до бірюзового, блакитного, відтінків зеленого. Їх добре комбінувати з сірими, білими та пісочними тонами.
Пам'ятайте, що у ванній кімнаті всі кольори повинні поєднуватись між собою, а такому стилю як мінімалізм спочатку протипоказані надто яскраві відтінки та неприродні тони.
Яке оздоблення має бути в мінімалістичному інтер'єрі
Для оформлення ванної кімнати в стилі мінімалізм використовують натуральні матеріали, без рельєфної поверхні та химерних візерунків. Усю красу та позитивні сторони цього дизайнерського напрямку найкраще передадуть:
- Однотонна керамічна плитка. Глянцева або матова, яскрава або приглушених відтінків – не має значення, залежить від конкретного інтер'єру. Головне, жодних принтів і орнаментів, що кидаються в очі.
- Фактурна штукатурка в комбінації з фарбою та керамікою з нейтральним дизайном.
- Керамограніт та інші матеріали, що імітують поверхню каменю: граніту, мармуру, оніксу.
- Дерев'яна панель. Їх застосовують для обробки великих ванних кімнат. Вибирати потрібно із вологостійких моделей.
Підлога в мінімалістичному стилі – це акрил, класична плитка, натуральний камінь нейтральних темних та сірих кольорів, а також мозаїка або керамограніт, викладений у вигляді шахового візерунка.
Порада! У невеликих ванних кімнатах плитку укладають по діагоналі.
Відмінними рішеннями будуть також однотонна наливна підлога та покриття, що імітує дерево.
Стіни часто покривають фарбою, штукатуркою зі слабовираженою текстурою, обклеюють вологостійкими шпалерами, прикрашають декоративними панелями. Чудово виглядає на стіні у ванній та гладка молочна, охриста, димчаста, антрацитова кераміка, поєднання дерева та мармуру. Дуже важливо, щоб стіни не виділялися на загальному тлі.
Оформлення стелі в мінімалізм - наочний приклад лаконічності. Можна знайти матове або глянсове полотно із простим дизайном. Другий варіант стане в нагоді компактних інтер'єрах, коли треба зорово збільшити простір. Якщо в кімнаті низькі склепіння, встановіть дзеркальні панелі. Вони скоригують форму приміщення та покращать освітлення.
Мінімалізм у виборі сантехніки
На вибір сантехніки прямий вплив матиме розмір та особливості кімнати. У невеликих санвузлах зазвичай встановлюють компактну душову кабінку з акуратною металевою окантовкою та прозорим склом. Іноді душову систему вбудовують у поверхню стелі, це надає легкість і легкість інтер'єру. Одна з модних тенденцій в оформленні ванної кімнати – каскадний душ, який монтують у вертикальну поверхню.
Ванна може бути у формі чіткого прямокутника або мати заокруглені плавні кути. Особливим шармом кімнату нагородять моделі із каменю з матовою бархатистою поверхнею. Якщо приміщення невелике, а душові кабінки не припали до душі, пошукайте невелику кутову ванну або суміщену з душем зі скляною перегородкою.
Практично у всіх дизайн-проектах, виконаних у стилі мінімалізм, ви побачите підвісні умивальники та унітази. Вони полегшують прибирання та візуально розсувають межі приміщення: кімната автоматично здається більше.
Ідеальні меблі для ванної кімнати
Хочете оцінити мінімалізм? Замовляйте меблі з лаконічним дизайном, простою формою правильною формою. Уникайте плавних ліній, абстракцій, завитків, надлишку деталей – вони суперечать стилю.
Меблів має бути мало: тільки справді потрібні предмети. Стандартний набір складається з тумбочки та шафи, які органічно доповнюють інтер'єр та не заважають переміщенню по кімнаті.
Обережно! Якщо ваша ціль – ванна в стилі мінімалізм, відмовтеся від відкритих систем зберігання, у тому числі прозорих фасадів. Усі речі бажано ховати, а не виставляти напоказ. І жодних ручок на висувних ящиках та шафках!
Тумбочка і шафи повинні бути світлішими на кілька тонів, ніж оздоблювальні матеріали. Це відомий прийом дизайну для зорового розширення простору. Ще корисно вибирати предмети із дзеркальними та глянсовими фасадами. У вас велика простора ванна кімната? Тоді можете знехтувати цими правилами.
Як організують освітлення у мінімалізмі
Щоб привабливість стилю розкрилася повною мірою, необхідно грамотно продумати штучне освітлення і максимально задіяти денне світло. У ванній кімнаті не обійтися без:
- основного джерела світла;
- не кольорових світлодіодних смуг та прожекторів;
- вікна або прочинені двері, щоб у приміщення вільно проникало денне світло;
- окремих освітлювальних приладів, які розміщені в різних функціональних зонах.
Повісьте у ванну максимально просту люстру, без декоративних елементів та орнаментів. Стануть в нагоді і кубічні точкові світильники, аскетичні моделі спотів. Підходящі матеріали для стилю – скло, метал та лакований пластик.
Дзеркала та предмети декору у ванній кімнаті
У будь-якій кімнаті, оформленій в стилі мінімалізм, не буде безліч аксесуарів, тим більше в санвузлі. Кожна річ є корисною і знаходиться на своєму місці. У ролі виразних елементів у мінімалістичному інтер'єрі виступають освітлювальні прилади, дзеркала та типово ванна білизна. До останніх відносять полички для косметики, дозатори та сушки для рушників з відповідним дизайном.
Будьте уважні! Якщо у ванній кімнаті фактурне оздоблення під дерево або камінь, акцентна стіна, аксесуарів може не бути зовсім.
Можна повісити в кімнаті панно або поставити на підлогу горщик із вологолюбною рослиною. Незайвим буде підібрати відповідні підставки під зубні щітки, рушники та халати у стилі мінімалізм. Дзеркала потрібні прості, без рами, часто підвішують на шнурках.
Ванна у стилі мінімалізм: фото наших робіт
Перед вами фотографія одного із компактних санвузлів, розміщених у сучасній дворівневій квартирі. Мінімалізм чистої води, але такий теплий – домашній, затишний, абсолютно нудний. Акцент зроблено на приємному поєднанні сірого, білого та натуральних світлих деревних відтінків. Вони гармонують між собою, зігрівають, але не смажать, створюють комфортний мікроклімат. Завдяки грамотному плануванню в невеликій ванній кімнаті вдалося вмістити все, що потрібно: ванну і душ, маленькі настінні полиці, унітаз, гігієнічний душ, раковину з тумбою, шафку. Стильно та багатофункціонально.
Такий санвузол, дивіться фото вище, вирішили зробити у двокімнатній квартирі, виконаній у стилі мінімалізм. За своїм оформленням він дуже відрізняється від кімнат: витриманий у холодній сірій гамі. Тут особливо приємно проводити час у спекотні літні дні. Білий у поєднанні з сірим чудово охолоджують, за рахунок грамотного підсвічування кольору виглядають красиво, не здаються похмурими. Разом з великим дзеркалом вони допомагають організувати простір і візуально розширити санвузол, додати йому вільне місце. Оригінальним дизайном роблять і пральні машинки (їх цілих дві), системи зберігання, раковина-чаша.
На цьому фото приклад дуже модної зараз чорної ванної кімнати, точніше компактного санвузла. Невелика душова кабіна, умивальник, підвісні полиці та унітаз, сушарка для рушників, тримач для туалетного паперу та облаштована в ніші полиця – все. Але цього цілком достатньо для створення гармонійного та сміливого дизайну. Внести різноманітність у трохи похмуру атмосферу допомагає жовто-жовтогаряче підсвічування. Вона нагадує золото, а комбінація золотого та чорного – завжди виграшне рішення. І, звичайно, незвичайності інтер'єру надає неоднорідна фактура оздоблювальних матеріалів.
Еко-мінімалізм та інші тренди в оформленні ванних
Стилі eco та мінімалізм лідирують у списку найпопулярніших в останні сезони. Модно стало і комбінувати обидва ці напрями дизайну. В екомінімалізм все максимально зручно і натурально. Ванну та інші кімнати заповнюють виключно натуральними матеріалами, металу ви вже не виявите. Стеля і підлога часто обробляють теракотовою або керамічною плиткою під дерево. Перевагу намагаються віддавати світлим кольорам, як акцент допускають використання 1-2 яскравих предметів меблів.
Додати природи до інтер'єру можна не лише за допомогою живих рослин. Задійте зелений колір. М'які тони створять гармонійну, спокійну атмосферу, а темні зроблять обстановку більш виразною. Головне, правильно налаштувати освітлення, щоб не було неприємних оптичних ефектів. Непогане рішення також – застосування квіткових та тропічних принтів.
Дизайн ванни у стилі екомінімалізм – не ваша мрія, але хочеться бути у тренді? Придивіться до інших модних тенденцій:
- Переважання в інтер'єрі теплих кольорів. Карамельні, землісті, теракотові, оранжево-червоні тони в оздобленні відмінно поєднуються з чорною сантехнікою та меблями з необробленої деревини.
- Використання сучасних технологій. Не тільки в хай-теці доречні «розумні» унітази, дзеркала, що запотівають, сенсорні мильні дозатори, вбудовані порти і датчики протікання води.
- Рифлені поверхні приємні і очам, і рукам. Вони можуть бути на меблях, двері душовій кабінці або стіні, підлозі.
Як і раніше, у тренді і сталеві, хромовані деталі, елементи з латуні, міді, золота. Вони однаково добре гармонують з яскравими принтами та нейтральною плиткою, вінтажними предметами.
Ванна кімната мінімаліста: рішень сучасного дизайну
- М'яке «нічне» світло стане в нагоді для підсвічування області під раковиною і навколо дзеркала.
- Оригінальності та практичності інтер'єру додадуть спрямовані світильники та споти, що захищають від сліпоти.
- Дуже модні в мінімалізмі (і в інших стилях) тонкі шторки - непрактичне рішення. Щоб вода не виливалася за межі, ширина виробу повинна бути не менше ніж 120 см.
- Витончені мінімалістичні розсувні шторки ще не винайшли, переважно пропонують масивні скляні.
- Найкраще використовувати перевірені часом текстильні фіранки з тканин з водовідштовхувальним покриттям. Вони чудово доповнюють загальний дизайн ванної кімнати та багатофункціональні.
- Заздалегідь ретельно продумуйте розміщення змішувачів та зливу, щоб не відчувати дискомфорт під час прийняття водних процедур.
- Відмовтеся від марного, суто декоративного освітлення, наприклад, від підвісів, які розташовані з боків тумбочки із дзеркалом. Вони підходять виключно для створення романтичної, таємничої атмосфери, але не для мейк-апу, косметичних процедур.
- Обов'язково впровадьте систему «тепла підлога». Без неї навіть улітку у ванній кімнаті холодно, як у підвалі. До того ж набагато довше висихає розлита вода.
- Не вішайте рушникосушарку над унітазом. На фото такий інтер'єр може виглядати симпатично, стильно, але як користуватися цим в реальному житті? Пам'ятайте про пряме призначення речей, коли створюєте дизайн-проект.