Особливості та переваги сучасного стилю
Сучасний стиль – повна протилежність традиційному напрямку дизайну. Це своєрідне продовження модернізму, яке проголосило відмову від історичних стилів, а також пошук нових виразних форм в інтер'єрі та інтер'єрі.
У сучасній ванній кімнаті не місце предметам та матеріалам, характерним для класики, ар-нуво, бароко, готики, рококо та інших напрямків дизайну з минулого. Перед вами буде лаконічний, стриманий і головне функціональний інтер'єр. Його явні переваги:
- Максимальне збереження вільного простору та використання принципів мінімалізму. Нічого не заважає, є багато функціональних зон та мало речей.
- Стримана обробка ванної кімнати. Нейтральний фон розслаблює та зосереджує увагу на прийнятті водних процедур. А ще дозволяє наголосити на сучасній техніці.
- Нова сантехніка, електричні прилади та технології. Багатофункціональність, управління на відстані та багато іншого.
- Меблі зі стильним, строгим дизайном, що економить місце.
- Нейтральна палітра кольорів і контрасти. На фото та в житті інтер'єри не виглядають нудно, в них зручно перебувати.
- Поєднання елементів із різних стилів: мінімалізму, скандинавського, хай-теку, лофта.
Сучасний дизайн не має жорстких рамок. Головне, заздалегідь продумати планування ванної кімнати, наголосити на практичності, не вдаритися в класику і створити гармонійну картинку. Не гірше, ніж на фото у журналах.
Кольори для ванної в сучасному стилі
Діапазон широкий, але пріоритет краще віддавати природним відтінкам блакитного, зеленого, білого, коричневого, чорного, сірого, бежевого та синього.
Увага! Вибір колірного рішення залежатиме від розміру кімнати та конкретного напрямку дизайну. Для кожного стилю передбачено свою палітру. Є й мода на кольори. У 2021 році в тренді інтер'єри морських та землістих відтінків.
Універсальний варіант – білий та світлі пастельні тони. Вони візуально збільшують простір, роблять дизайн акуратним, причесаним. Модний зараз чорний підходить для оформлення великих ванних кімнат і потребує особливої підготовки. Блакитний та синій створюють спокійну атмосферу та асоціюються з відпочинком. Багато відтінків коричневого нагадують деревину та додають ванної затишку. Сірий – нинішній лідер у дизайні – може набувати будь-якого вигляду і відмінно поєднується з іншими кольорами.
Яке оздоблення підкреслить сучасні дизайни ванних кімнат
Головний критерій вибору оздоблювальних матеріалів для сучасного стилю – практичність, особливо якщо йдеться про санвузл.
Найкращі рішення для підлоги – керамічна плитка з оригінальною фактурою, керамограніт, попередньо оброблене спеціальними складами дерево або вироби з модрини, осики, тику. Актуальний у сучасному дизайні та наливна підлога, на нього іноді додатково наносять тривимірні малюнки.
Для обробки стін у ванній краще використовувати:
- Фарбу. Можна робити поверхню глянсовою, матовою, об'ємною (фактурною).
- Пластикові панелі, що імітують плитку чи натуральний камінь.
- Керамограніт та керамічну плитку.
- Сучасні вологостійкі шпалери. Рішення для любителів періодично вносити зміни до інтер'єру.
- Дерево, мармур, природний камінь та інші натуральні матеріали після відповідної обробки.
- Скляні панелі та плити з фотодруком.
- Декоративні штукатурки.
- Метал у поєднанні з іншими матеріалами.
Стелі у ванних кімнатах забарвлюють або покривають дзеркальною плиткою. Також для обробки застосовують вологостійкий гіпсокартон, натяжне полотно та пластикові панелі.
Сантехніка та меблі у ванну в сучасному стилі
Віддавайте перевагу предметам, які здатні одночасно виконувати безліч функцій. Найпопулярніший приклад – комбінація ванни та душової кабінки. Щоб звільнити зайві сантиметри, пральну машинку встановлюють під раковиною, а техніку розміщують вертикально.
Побутова техніка має бути ультрасучасною, а сантехніка якісною. Стануть в нагоді вироби, які самостійно контролюють температуру і швидкість подачі води, включають і вимикають водний струмінь, ванни з гідромасажем і душ з різним режимом роботи.
Який дизайн? Погляньте на фото - в сучасному інтер'єрі краще виглядають підвісні конструкції. У великих ванних кімнатах часто встановлюють ванни, що окремо стоять, з натуральних матеріалів. Кольори та декор повинні гармонувати із загальною обстановкою.
Набір меблів та його зовнішній вигляд залежать від параметрів санвузла та вибраного стилю. У невеликих ванних кімнатах обходяться без систем зберігання, в приміщеннях більше - встановлюють тумби, у тому числі під умивальником, навісні шафи, полиці, кошики. Відкриті етажерки та стелажі іноді замінюють сходами, гачками. Найчастіше системи зберігання для сучасних ванних кімнат виготовляють із попередньо обробленої деревини.
Освітлення та декор в інтер'єрі
Грамотно організоване освітлення – одна з вимог сучасного стилю. Зазвичай наперед вирішують, до якого сценарію вдатися: встановити один основний світильник і кілька додаткових або розташувати по всьому периметру ванної кімнати точкові світильники.
Зверніть увагу! Всі освітлювальні прилади в санвузлі повинні мати додатковий захист від вологи.
Для підсвічування ванної кімнати застосовують стельові світильники, що окремо висять бра, світлодіоди біля дзеркала, фальш-вікна та підвіси. Додати світла допоможуть і двері з матовим склом, «стінні» склоблоки.
Аксесуари в сучасному інтер'єрі також мають бути практичними:
- вішалки та гачки;
- ємності для зубних щіток, мильниці;
- дозатори для рідких косметичних засобів;
- настінний годинник;
- дзеркальні рами;
- тримачі для рушників.
Дизайн цих предметів може гармоніювати з обробкою та меблями або, навпаки, контрастувати з ними. Набагато важливіше зручність та багатофункціональність.
Ключові принципи дизайну сучасної ванної кімнати та лайфхакі
- У сучасному санвузлі потрібно позначити функціональні зони: водних процедур, прання, сушіння білизни та рушників. Наперед прогортайте фото, порівняйте і обов'язково порадьтеся з фахівцем.
- При проектуванні інтер'єру необхідно враховувати рівень вологості, орієнтуватися на нього під час вибору оздоблювальних матеріалів.
- Для прикраси ванної кімнати ідеально підходять орхідея, декабрист, бамбук та юкка.
- За бажання місце для зберігання можна організувати під ванною і над дверима.
- Вам буде психологічно комфортніше знаходитися в санвузлі, в якому підлога хоч трохи темніша за стіни.
- Начіпні шафки роблять кімнату зорово більше і полегшують прибирання.
- Все, що не можна вбудувати, треба підвісити. Це про меблі та сантехніку для ванної кімнати, якщо хтось не зрозумів.
- Стандартний сушка для рушників можна замінити системою «Тепла підлога» на якійсь ділянці стіни або спеціальною шафою з підігрівом.
Показуємо сучасні дизайни ванних кімнат: фото наших готових проектів
Приклад того, як красиво та цікаво обіграти поєднання сірого та чорного кольорів. Ніякого натяку на «ширвжиток» і нудьгу. У ванних кімнатах є елементи лофта, мінімалізму, інших напрямків дизайну. Дерев'яні поверхні та бежеві тони додають тепла, затишку, а відверто яскраві підвісна тумба та двері бадьорять та вносять різноманітність в інтер'єр. І, зауважте, на фото жодного зайвого предмета.
Невеликий сучасний та дуже елегантний санвузол. Особливо привабливо в ньому виглядає сіро-блакитний колір із відтінком дуже модної зараз м'яти. Холодний, але не морозний, інтелігентний та водночас «домашній». Площа невелика, а вдалося все вмістити: ванну, душ, унітаз та шафки. Речі заховані у закритих системах зберігання, і нічого не вибивається із загального дизайну.
Перед вами санвузол, виготовлений в оригінальному сучасному дизайні. Це зручний варіант змішування подібних стилів: скандинавського, eco, модерну і додавання атмосфери, властивої лаунж-зоні. Нейтральні білі, сірі та подекуди чорні тони гармонують з деревними відтінками та металевим блиском. Дзеркало і скляні дверцята розширюють простір ванної кімнати, а компактна сантехніка, вбудована в нішу полиця, економлять місце.
Цікаві та корисні відео на тему «Сучасна ванна та санвузол»
Дуже якісне відео з розряду «Must-have». Усього 10 хвилин, а скільки користі! Тільки найпотрібніші рекомендації: ази та тонкощі. Тут розповідають про загальний дизайн інтер'єру, вибір плитки, організацію систем зберігання, освітлення, сантехніку та ін. Чути чудово, але для зручності передбачили і субтитри. Обов'язково подивіться!
Коротке, але корисне відео з фото і непоганою начиткою тексту. Інформація тільки по суті: від планування сучасної ванної кімнати до визначення палітри, оздоблювальних матеріалів. Наголос робиться на модні тенденції. Говорять про тренди у дизайні цього року.