Знаєте, чим відрізняється ванна кімната у приватному будинку від санвузла у квартирі? Якщо у вас немає свого котеджу – навряд. Різниця очевидна. Вона починається вже з вибору та підготовки приміщення, а закінчується іншою обробкою та розташуванням меблів. Є й загальне – необхідність підготовки докладного дизайн-проекту. Чим детальніше все розпишете, тим більше радуватиме інтер'єр. Зусилля окупляться. У статті ми розповімо про всі нюанси та поділимося цінними порадами.
Планування ванної кімнати у приватному будинку
У готовому будинку санвузол можна розміщувати лише у певних місцях. Потрібно враховувати планування будівлі, кількість поверхів та «вік» будинку.
Увага! Якщо хочете зробити кілька ванних кімнат (по одній на кожному поверсі), розміщуйте їх один за одним. Так не доведеться повторно проводити труби та витрачати багато грошей.
У 15-30-ти літніх будівлях санвузол краще робити у вбудованому гаражі. Якщо будинку більше 30 років – на майданчику під сходами, веранді, поряд із кухнею.
Скільки санвузлів має бути
В одноповерховому заміському будинку, розрахованому на 3 і більше людей, потрібно передбачити санвузол та окремий туалет. У вас є багатоповерховий котедж? Тоді потрібна щонайменше одна ванна кімната на поверх. Ідеальний варіант - по вбиральні поруч зі спальнями (дитячою, для дорослих або гостей). Щоб було зручно мити руки з вулиці, можна встановити умивальник на веранді або в гаражі.
Оптимальна площа та розташування предметів
На загальний дизайн ванної в заміському будинку найбільше вплине розмір приміщення. Мінімум для туалету – 1, 2 квадратні метри, санвузли з пральною машиною – близько 4. Змійовик та рушникосушар треба розташувати від душу або ванни на відстані витягнутої руки. Мінімальна відстань перед унітазом – 60 сантиметрів, з боків – 25, між раковиною та іншими предметами меблів – 10.
Варіанти планування ванної кімнати у заміському будинку
У великих приміщеннях можна організувати навіть свій SPA-салон або сауну. У маленьких найчастіше повторюють планування «радянських» квартир: окремий крихітний туалет та поряд невелика кімната для водних процедур. Ванну розміщували вздовж довгої стіни, навпроти дверей – раковину. Сьогодні умивальник для економії місця встановлюють над унітазом або підніжжям купелі, а унітаз – під кутом.
Це цікаво! Зараз у тренді ванни, встановлені у центрі кімнати, на подіумі або вмонтовані у підлогу (зовні вони нагадують басейн).
У котеджах намагаються задіяти і площу мансарди. Деякі замість спальні чи дитячої роблять нагорі саме стильні санвузли. Ванну в цьому випадку ставлять прямо під вікном. Любителі красивих видів можуть милуватися навколишнім пейзажем, а цінителі інтимної обстановки - на якийсь час завішувати вікно.
У японських будинках ванні кімнати поєднують із пральною та душовою. Дизайн приміщення з пральною та сушильною машинами такий самий, що в інших кімнатах. Місце для водних процедур обробляють керамічною плиткою. Зонувати простір допомагають скляні перегородки або дверцята душової кабінки, різні кольори та фактури оздоблювальних матеріалів.
Коротко про комунікації та оздоблення
Перед тим, як продумувати інтер'єр ванної кімнати в заміському будинку, подбайте про всі комунікації та зручності. Спочатку доведеться провести водогін і налагодити систему каналізації, потім подбати про вентиляцію.
Безперебійне подання води можна забезпечити за допомогою насосної станції. Холодна вода в цьому випадку надходитиме зі свердловини або колодязя. Для підігріву найпростіше встановити спеціальний котел або бак. Для каналізації підійдуть стандартна зливна яма або фільтруючий септик.
Обережно! Без вентиляції у ванній підвищуватиметься рівень вологості, а це благодатний ґрунт для цвілі та грибка. До того ж збільшується ризик руйнування обробки, появи іржі на трубах, зменшиться термін служби сантехніки та меблів.
Для провітрювання у приватному будинку можна використовувати примусову чи природну систему вентиляції. Друга – по суті, звичайний отвір під стелею та вентиляційний канал для забору повітря з вулиці. Технологія проста, але непрактична, особливо в умовах російської зими. Потрібно буде відчиняти вікно для провітрювання та не зачиняти двері у санвузлі. Саме тому найчастіше застосовують витяжний вентилятор (примусовий варіант). До ваших послуг різні варіанти канальних та настінних вентиляторів. Порадьтеся зі спеціалістом, щоб підібрати оптимальний варіант.
Утеплення
Завдяки сучасним матеріалам ви не тільки збережете тепло, а й дозволите стінам «дихати». Найлегше використовувати пробковий термоізолятор – достатньо наклеїти на стіни та стелю плити. Дешевше – пінопласт, але будьте готові докласти зусиль. Поверхні необхідно заздалегідь ретельно розрівняти, а до пінопласту ставитися дуже обережно (він крихкий). Ще одне популярне рішення для утеплення ванної кімнати в котеджі - минвата.
Особливості оздоблення ванної в приватному будинку
У котеджі одна або кілька стінок ванної кімнати контактують з вулицею, саме тому потрібне додаткове утеплення. Його виробляють із зовнішнього боку і всередині (батарея і тепла підлога, стеля, підключений до системи опалення рушникосушарка). Докладніше про це ми поговоримо нижче.
Ще варто приділити увагу "електричній" безпеці. У місті про те, щоб не вибивало пробки, працювало у звичайному режимі, дбають енергопостачальні компанії. За межами міста за все ви відповідаєте самі. Ванну кімнату бажано забезпечити пристроєм захисного відключення та, звичайно, не обійдеться без контуру захисного заземлення.
Чим відрізняється інтер'єр ванної кімнати у приватному будинку
Головна відмінність полягає у виборі оздоблювальних матеріалів. Підлогове покриття має бути вологостійким та міцним. Наприклад, товста, з шорсткою поверхнею керамічна плитка. Можна підібрати і підходящий керамограніт, паркет, мармур, ламінат. Але помнете, що без утеплення підлоги нікуди. Бажаєте заощадити на дизайні? Покладіть кілька сантиметрів поліуретанового полотна. Не скупитеся на гарний ремонт у ванній? Тоді скористайтеся системою «тепла підлога».
На дизайн інтер'єру ванної кімнати вплинуть:
- наявність вікна;
- необхідність утеплення стін;
- організація вентиляції, гідроізоляції, комунікацій;
- обережність у виборі матеріалів (якщо вже дерево та елементи з нього, то обов'язково оброблені спеціальними складами).
Стеля краще робити натяжною. Полотно не боїться температурних перепадів, підвищеного рівня вологості, догляду невибагливо. У приватних будинках, оформлених у сільських стилях, стелі оформляють за допомогою вагонки або дерев'яних балок, а також заздалегідь оброблених вологозахисними засобами. Бюджетне альтернативне рішення – пластикові панелі, що імітують вагонку.
Стіни можна пофарбувати, обробити плиткою, панелями із ПВХ або дерева. Особливо актуальним є зараз комбінування різних матеріалів: фарба з мозаїкою, вагонка з керамічною плиткою, мозаїка з плиткою. У моді керамічна плитка, що імітує натуральну поверхню дерева чи мармуру.
Інтер'єр санвузла з вікном, ідеї для приватного будинку
Дизайн ванної кімнати з вікном у приватному будинку – це простіше, цікавіше та привабливіше. Чому для облаштування санвузла необхідно вибирати приміщення з вікном? Ви покращите вентиляцію, особливо якщо встановите поворотно-відкидні вікна, а також природне освітлення. Віконний отвір – додаткова можливість прикрасити простір. Можна не робити на ньому акцент і просто насолоджуватися видом, що відкривається або, навпаки, перетворити вікно - в декоративний елемент, підібравши відповідне оформлення. Іноді достатньо шторок, жалюзі, а в деяких випадках ще й підвіконня використовують як систему зберігання. На ньому містяться різні приємні дрібниці, скриньки, косметичні засоби, кімнатні рослини, невеликі книги, блокноти.
Зверніть увагу! У дерев'яних будинках ванна кімната з вікном – потреба. Щоб колоди та планки не деформувалися під впливом пари, не було гниття, цвілі та грибків, забезпечують інтенсивне та часте провітрювання приміщення.
Безсумнівний плюс – і збільшення діапазону дизайнерських рішень. Завдяки покращеному освітленню можна використовувати темніші та яскравіші тони, незвичайні форми предметів. Цілком доречним буде створення морського інтер'єру. Нема бажання експериментувати? Просто оформіть вікно відповідно до загальної стилістики.
Ідеальний варіант для класичного інтер'єру ванної – стандартна пластикова рама молочного чи білого кольору. Для розкішних санвузлів у стилі ампір, бароко, рококо потрібні рами із цінних сортів деревини та елітний текстиль. Ванні кімнати в стилях модерн, лофт, фьюжн органічно доповнять віконні блоки контрастних відтінків, необроблений камінь, неакуратно оштукатурені стіни.
Наші роботи: ідеї, фото та огляд дизайну ванних кімнат
На фото - яскравий приклад дизайну ванної кімнати в приватному будинку в сучасному стилі. Мінімалізм у поєднанні з функціональністю та елегантністю. Переважання білого кольору в обробці автоматично візуально збільшує площу приміщення, додає йому легкості, надає легкості інтер'єру. У поєднанні з бежевим це особливо привабливо. Як акцент – стіна, оформлена в блакитних тонах. Класична прямокутна ванна, розташований поруч сушки для рушників, акуратні відкриті полиці – все створено для зручності та розслаблення.
Перед вами фотографія з традиційним американським стилем з елементами мінімалізму. Він яскравий і одночасно стриманий за рахунок поєднання нейтральної світлої колірної гами з насиченими синім, сірим та чорним. Він невеликий і водночас просторий, тому що в інтер'єрі немає масивних меблів та сантехніки. Типово «дачний» сушки для рушників, гачки для халатів, модні підвісні унітаз і умивальник, скляні двері. «Холодна» і строга обробка доповнює загальний стиль житла, бадьорить, як загартовування вранці.
Поширені помилки під час ремонту ванної кімнати
Багато помилок стосуються саме особливостей дизайну ванної кімнати в приватному будинку, про які ми писали. Наприклад, через недостатній ухил каналізації утворюються засмічення з неприємним запахом. Серед частих «промахів» та:
- Економія на обпресуванні труб. Щоб уникнути мікротріщин і протікання, бажано заздалегідь перевірити з сантехніком та спеціальною технікою герметичність та правильність розміщення, підключення.
- Відмова від сушки для рушників. Цей прилад додатково прогріває санвузол, усуває зайву вологу та супутні проблеми. Якщо не подобається дизайн водяного, придивіться до електронного.
- Відсутність герметизації. Герметиками потрібно обробляти всі шви та стики, щоб зберегти обробку та меблі. Ремонт або покупка нових обійдуться набагато дорожче.
- Неправильне розташування комунікацій. Розміщуйте труби так, щоб при заміні не доводилося псувати гіпсокартон та плитку. «Організуйте» люк біля гідромасажної ванни та доступ до сифона під ванною.
- Неправильні вимірювання під час монтажу сантехніки. Є стандартні параметри, яких слід дотримуватись: підвісний унітаз розміщують на висоті плюс-мінус 41 см, раковину – 80-85. Висоту монтажу слід вимірювати після того, як зробили стяжку і прокладку труб.
Варто заздалегідь подумати і про велику раковину, розташовану неподалік входу в будинок. Це не забаганка, якщо у вас є маленькі діти, собака, коти. І ще треба знати, як працювати з певними матеріалами, вивчити їх властивості, вміти правильно підбирати інструменти. Наприклад, керамограніт легко пошкодити, якщо застосовувати режим перфоратора, тримати свердло та дриль під нахилом, сильно натискати або поспішати.
Лайфхакі та ідеї для дизайну ванної в заміському будинку
Якщо котедж розташований у мальовничому місці та з ванної кімнати відкривається приголомшливий вигляд, наголосіть саме на цьому. Обмежтеся нейтральною обробкою та зосередьте увагу на пейзажі за вікном. Також за містом можна:
- Активно використовувати дерево в інтер'єрі. Воно доречне у вигляді балок на стелі, дзеркальної рами, підставки або табурету, полиць, декоративних елементів.
- Додати тепла та затишку допоможе керамічна плитка натуральних деревних відтінків.
- Для зонування у заміській ванній кімнаті ідеально підходить мозаїчна плитка яскравих тонів. Виробами нейтральних кольорів частково облицьовують поверхню душової кабінки, стіни та підлогу.
- Справжньою окрасою стануть стільниці з матеріалу, що імітує мармур.
- Стіни у ванній кімнаті за бажання теж можна обклеїти шпалерами, але тільки водовідштовхуючими і далеко від купелі, раковини.
Декор у санвузлі теж має бути, особливо в приватному будинку, де зазвичай більше місця. Досить пари красивих предметів, що підкреслюють стиль приміщення. Це можуть бути картини в рамах, дзеркало, незвичайні світильники, кімнатні рослини у горщиках та вазонах, дозатори, мильниці.