Наші дизайнери
Ми допоможемо з будь-яким запитом по облаштуванню будинку, дизайну або ремонту. У нашому каталозі лише перевірені фахівці. У кожного унікальний стиль, але незмінна якість та увага до деталей
Ми вирішили розповісти про мінімалізм у залі коротко, з прикладами та корисними порадами від профі. Для зручності розділили всю інформацію на шість основних пунктів.
№1 Правильні планування та зонування
Мінімалізм – стиль, який важко уявити без вільного простору. Інтер'єр упорядкований, заповнений повітрям, світлом, а не меблями та великою кількістю декоративних предметів. Поліпшити дизайн допомагають:
- прийоми з візуального збільшення площі кімнати;
- грамотне розміщення меблів;
- певна палітра кольорів;
- перепланування квартири;
- зонування зали.
Часто вітальню об'єднують із кухнею, спальнею, передпокою або балконом. Мінімалізм підходить для маленьких сучасних квартир та студій, оскільки дозволяє на невеликій площі розмістити все необхідне. Для зонування використовують легкі перегородки та різні елементи дизайну: світло, колір, меблі, матеріали.
№2 Оздоблення підлоги, стін та стелі
Для підлоги вибирають практичні, однотонні оздоблювальні матеріали. Ідеальний варіант – натуральне дерево. Бюджетний аналог, не заборонений стилем, якісна імітація дерев'яного покриття.
Підказка від Soul design !
У сучасних мінімалістичних вітальнях використовують і ковролін, керамограніт без орнаменту, наливну підлогу, паркет без малюнка. Головне, щоб меблі були світлішими на 1-2 тони, і дизайн залу був гармонійним.
Стіни вітальні покривають декоративною штукатуркою, фарбують, обробляють деревом або керамогранітом. Шпалери використовують у маленьких кімнатах. При виборі певної колекції також керуються принципами стилю – жодних складних принтів, темних кольорів та великої кількості відтінків. Бажаєте шпалери цікавіше? Зверніть увагу на оригінальну фактуру та ненав'язливий геометричний візерунок. Зараз також у тренді шпалери під фарбування та з натуральних матеріалів: бамбука, пробки.
Найкраще рішення для обробки стелі в мінімалізмі – використовувати натяжне полотно білого, світло-кремового, сріблясто-сірого кольорів або відтінку слонової кістки. Натяжні стелі прості у догляді та функціональні, а це одна з головних вимог стилю.
№3 Дизайн залу: мінімалізм у виборі кольору
Базовий колір для оформлення інтер'єру – білий (з усіма його відтінками). Різноманітність та виразність дизайну надають 1-2 яскравих акцентів. У ролі розмаїття хороші:
- всі тони натурального дерева;
- сталевий;
- червона цегла;
- золотистий;
- чорний;
- сірий (попелястий).
Часто кімнати в цьому стилі доповнюють темно-коричневими меблями. Якщо вам ближче скандинавський мінімалізм, додайте кілька яскравих акцентів у вигляді предметів меблів або текстилю: синій диван або штори, зелений пуф та ін. Вони чудово будуть виглядати на тлі нейтральних, світлих стін. Грамотно підібрана колірна гама – половина успіху, тому заздалегідь варто проконсультуватись із фахівцями. Наші дизайнери завжди готові допомогти.
№4 Тонкості освітлення вітальні
Дизайн кімнати повинен ґрунтуватися на великій кількості джерел світла. Серед них природне освітлення, світлодіодне, рухомі освітлювальні прилади, трубчасті. Світильники в залі встановлюють у карнизів, по периметру підлоги, вздовж стін.
Порада від Олени Курник !
Намагайтеся робити вікна великими, не закривати їх щільними фіранками. Можете замовити римські штори або жалюзі, що відрізняються лаконічним дизайном. У заміському будинку застосовують вироби на всю стіну: від підлоги до стелі. Як варіант, одну зі стін засклюють, а в міських квартирах використовують склопакети з однією стулкою.
Любителям читати та займатися рукоділлям у вітальні, виконаній у стилі мінімалізм, знадобиться торшер. Для створення романтичної атмосфери – бра та настільні лампи. Оформіть зал за допомогою неонового підсвічування, якщо вам не вистачає святкового настрою.
№5 Підходящі меблі для інтер'єру
Корпусні меблі в стилі мінімалізм легко впізнати за характерним дизайном:
- плоским, лаконічним фасадам;
- глянсовим поверхням;
- фурнітури із металу;
- лакованому та полірованому дереву;
- дверцятами і полицями зі скла.
М'які меблі часто прямокутні, низькі, без округлих форм. Її основні переваги – зручність, компактність та багатофункціональність. На фото і в реальних інтер'єрах віталень ви побачите ультрасучасні моделі диванів-трансформерів, крісла, які трансформуються в шафи, дерев'яні панелі на стінах, які при бажанні приймають вигляд столу. Центральним елементом зали заміського будинку стає камін із кам'яним фасадом.
№6 Декор у вітальні: правила та ідеї
Декоративні елементи у стилі мінімалізм зазвичай виконують роль яскравих акцентів інтер'єру. Модні натуральні відтінки для кімнати найпростіше отримати за допомогою квітів та домашніх рослин. Відмінна ідея – помістити кімнатні дерева та невеликі чагарники у горщики контрастних тонів, із класичним двоколірним візерунком. Можна зробити свій міні-сад із каміння або натюрморт.
Для надання затишної, теплої атмосфери приміщенню використовують пледи, декоративні подушки з принтами або соковитими фарбами, які добре поєднуються із загальним дизайном. Багато уваги у вітальні приділяють і декору стін.
Зазвичай їх прикрашають годинником з «акуратним» дизайном, мінімальними малюнками та абстракціями, картинами у футуристичному стилі, чорно-білими фото в рамках, панно. Доречними є і сучасні скульптури, різні арт-об'єкти, але в мінімальній кількості.
Якщо ви мрієте про свою вітальню у стилі мінімалізм, замовте в одного з наших дизайнерів створення індивідуального дизайнерського проекту. Він продумає все до дрібниць та проконтролює виконання ремонтних робіт на всіх етапах.
Відео: Вітальня в стилі мінімалізм - Ідеї інтер'єрів
Мінімалізм у квартирі. Як зробити своїми руками?
Меблі в стилі мінімалізм.
Однушка мінімаліста 45 кв.м. Огляд однокімнатної квартири
Дивіться також
Читайте також
- Стилі інтер'єру: Енциклопедія стилів інтер'єру
- Все про дизайн квартир та кімнат у стилі мінімалізм: від загальних правил до лайфхаків
Категорії : Інтер'єри квартир ❖ Дизайн квартири-студії ❖ Дизайн смарт-квартири ❖ Інтертер приватного будинку ❖ Дизайн інтер'єру в стилі мінімалізм ❖ Квартира в стилі мінімалізм ❖ Будинок у стилі мінімалізм