Кухня-вітальня, фото реальних інтер'єрів: 313 найкращих дизайнів
Ф
отокаталог реальних інтер'єрів та корисна інформація з дизайну. Кухня-вітальня в різних варіантах + корисні поради від спеціалістів. Ви дізнаєтеся про правила суміщення кімнат, планування та зонування відкритого простору. Зможете підібрати для кухні з вітальнею найбільш вдалий стиль, колірне рішення, оздоблювальні матеріали. Подивіться на фото інтер'єрів з різними меблями, освітленням, декором, знайдете цікаві ідеї та, якщо захочете, замовите унікальний дизайн-проект квартири або кухні вітальні в одного з дизайнерів.
Ми допоможемо з будь-яким запитом по облаштуванню будинку, дизайну або ремонту. У нашому каталозі лише перевірені фахівці. У кожного унікальний стиль, але незмінна якість та увага до деталей
Об'єднання залу та вітальні дозволяє звільнити простір, додати недостатньої площі та розмістити у приміщенні більше гостей, предметів меблів. Ви можете створити оригінальний дизайн, додати затишку та практичності. Як це зробити, розкриємо у шести пунктах.
№1 Як об'єднати кухню та вітальню: фото приклади, тонкощі
У маленькій квартирі зазвичай вдаються до перепланування – зносять стіну. Якщо у вас простора студія, достатньо облаштувати на кухні куточок для відпочинку. Перший варіант передбачає попереднє отримання дозволу на демонтаж, складання детального проекту та перевірку внесених змін до інтер'єру.
У хрущовці поєднати вітальню та кухню не вийде, якщо встановлена газова плита. Прийде купити електричну, а ще краще - уважно вивчити закони і перед ремонтом скористатися послугами спеціаліста.
Планування залежатиме від розміру кімнати, її форми та ідеї дизайну. Найпопулярніші варіанти:
Квадратний зал-кухня з острівним типом планування.
Прямокутна вітальня-кухня із смисловим центром.
Приміщення з одним вікном та додатковими джерелами освітлення, скляною перегородкою.
Симетричний дизайн кімнати з двома вікнами та меблями, виготовленими на замовлення.
Нестандартне планування приміщень неправильної форми. У трикутній кухні-вітальні меблі вбудовують у ніші, а трапецію коригують за допомогою подіуму та контрастного оздоблення.
Відкрите планування – універсальне рішення для будь-яких квартир та будинків.
При оформленні вітальні-кухні важливо продумати технічні моменти. Щоб «кухонні» запахи та звуки працюючих приладів не заважали відпочинку, встановіть потужну витяжку та безшумну техніку.
№2 Кухня та вітальня разом: секрети зонування простору
Приміщення загальне, а цілі різні. Для поділу простору на функціональні зони зараз використовують десятки прийомів. Якщо зал об'єднали з лоджією, можна як зонуючого елемента залишити віконний отвір. В інших випадках для виділення кухонної та обідньої зон знадобляться:
перегородки із гіпсокартону, дерев'яних рейок, скла, металу;
Барна стійка;
різнорівнева стеля, підлога;
акцентна стіна, загалом різні оздоблювальні матеріали – камінь та дерево, дерево та декоративна штукатурка;
арка;
стіл та стільці, диван;
острів чи острів;
Займатися дизайном кухні-вітальні в квартирі мають професіонали. Вони відразу визначать найкращий варіант зонування, розміщення меблів та оформлення поверхонь. Зверніться до наших дизайнерів за допомогою – вони покажуть фото проектів, створять макет та все проконтролюють.
№3 Кухня вітальня – дизайн у сучасному стилі
Більшість дизайнерських проектів кухонь, поєднаних із вітальнями, виконані в сучасних стилях. Саме вони тяжіють до вільного простору та мінімалізму, допомагають перетворити одне приміщення на кілька кімнат або повноцінних функціональних зон.
Для сучасного стилю характерні прості форми, геометричні, чіткі лінії, відсутність зайвих елементів, функціональність. Інтер'єр залу виконаний у нейтральній колірній гамі, включає тільки дійсно потрібні предмети меблів, багато джерел світла.
З сучасних напрямків дизайну найпопулярнішими для оформлення віталень-кухонь вважаються:
прованс, або французьке кантрі;
лофт;
скандинавський стиль;
неокласика;
хай тек;
мінімалізм;
модерн;
еко-стиль.
Щоб мати спільну виставу, подивіться на фото-приклади дизайнів. У тренді інтер'єри, виконані у стилі мінімалізм (і його різновиди) з елементами стилю еко. Натуральні матеріали та кімнатні рослини – must-have для будь-яких приміщень квартири.
№4 Стильна вітальня з кухнею: вибір кольору
Конкретне колірне рішення підбирають під стиль інтер'єру та смакові уподобання мешканців. Ідей безліч, розповімо про безпрограшні варіанти.
Для маленьких залів, поєднаних із кухнею, підходить світла, непомітна палітра. Вона зорово підвищує місце, додає дизайну легкості, легкості.
Ідеальний варіант – білий колір. Пам'ятайте, що є багато відтінків: холодних і теплих, один з яких точно підкреслить переваги вашого інтер'єру. До того ж білий чудово поєднується з бежевими та блакитними тонами.
Темна кухня-вітальня завдяки старанням дизайнерів також може бути комфортною, по-домашньому затишною. Варіант для просторих приміщень, які мають неправильну форму та розташовані на сонячній стороні.
Як із зали зробити оригінальний дизайн-проект? Поєднати частину приміщення з кухнею та додати до оформлення яскравих фарб. Вони додадуть оригінальності та динамічності, створять особливий настрій, розкажуть про ваш темперамент та захоплення. Досить 1-2 яскравих кольорів, які комбінуються з нейтральною базою.
№5 Дизайн кухні вітальні у квартирі: оздоблення поверхонь
Для підлоги у невеликій кімнаті вибирають один матеріал, комбінації не вітаються. Не забувайте про особливості приміщення: підвищену вологість, температурні перепади та ризик забруднень у певних зонах. Найбільш естетичні та зносостійкі варіанти – керамограніт, деякі колекції ламінату, ПВХ або кварцвінілова плитка. Якщо площа приміщення дозволяє, підлогу обробляють кількома матеріалами, це теж один із прийомів зонування простору.
Для обробки стін в кухонній зоні застосовують матеріали, що легко миються: плитку, пластикові панелі. Дизайн вітальні вже не потребує таких жертв. Як і раніше, актуальне створення акцентної стіни. Можна поклеїти фактурні шпалери, нанести малюнок фарбою або покрити вертикальну поверхню декоративною штукатуркою, використовувати дерев'яні та інші панелі, імітацію цегляної кладки.
У суміщеній кімнаті дуже доречними будуть багаторівневі стельові конструкції, особливо зі світлодіодним підсвічуванням. Іноді в інтер'єрі також стеля візуально ділять на кілька частин і викрашують їх у різні тони.
№6 Меблі для інтер'єру кухні-вітальні
Зверніть увагу на обідній кухонний гарнітур, диван, крісла чи стільці, столи. Всі меблі повинні бути виконані в одному стилі інтер'єру і чудово поєднуватися між собою, бути повноправним елементом загального дизайну. Обов'язково подивіться фотографії меблевих гарнітурів у класичному та сучасному стилі, варіанти їх розміщення у просторі.
Маленькі кімнати доповнюють прозорими та компактними світлими меблями. Замість квадратного або круглого обіднього столу варто придбати круглий. У великій вітальні доречний прямокутний стіл, він може стояти в центрі або поруч із стіною.
При виборі кухонного гарнітура спочатку орієнтуйтесь на зручність, а потім звертайте увагу на дизайн. Перевірте, чи достатньо місця для зберігання начиння, сервізів, приємних дрібниць. Оптимальна конструкція для суміщеного інтер'єру - у вигляді букв "П" або "Г".
Диван встановлюють спинкою до робочої поверхні, а в невеликих кухнях-вітальнях - біля паралельної або перпендикулярної стіни.
Ще не знаєте, як оформити вітальню в котеджі або квартирі? Збережіть фото дизайну, що сподобався, і зверніться до автора проекту. Наші дизайнери з радістю поділяться ідеями або з нуля створять інтер'єр з огляду на всі ваші побажання.