Наші дизайнери
Ми допоможемо з будь-яким запитом по облаштуванню будинку, дизайну або ремонту. У нашому каталозі лише перевірені фахівці. У кожного унікальний стиль, але незмінна якість та увага до деталей
Дизайн спальні: фотогалерея та поради профі зі створення інтер'єру
Ми постаралися максимально повно розкрити тему та дати відповіді на основні питання щодо створення інтер'єру. Розповімо про підготовку до ремонту, планування, зонування простору, різні стилі, колірні рішення, вибір меблів, розміщення ліжка, організацію освітлення та інші важливі рішення.
Як зробити якісний ремонт у спальні?
Необхідно заздалегідь все ретельно спланувати створити унікальний дизайн-проект і скласти кошторис робіт. Дизайнери із задоволенням пройдуть з вами усі 4 етапи:
- Обговорення можливого бюджету.
- Промальовування ескізу інтер'єру, складання чіткого плану дій.
- Вибір відповідних будівельних та оздоблювальних матеріалів для кімнати. Підбір по фото меблів та декоративних предметів, освітлювальних приладів.
- Підрахунок витрат та авторський нагляд. Якщо бажаєте, можете навіть поїхати на відпочинок після обговорення всіх деталей ремонту в спальні. Наші дизайнери самі проконтролюють хід будівельних робіт у вашій квартирі чи заміському будинку, їх відповідність створеному дизайн-проекту.
Вам потрібно просто скористатися послугами одного зі спеціалістів. Вибирайте фото сподобалися спалень, дізнайтеся хто автор дизайнерського проекту, і просто зв'яжіться з ним.
З чого розпочати дизайн спальні?
При складанні дизайн-проекту враховують, де знаходиться об'єкт: у місті або за його межами, у якому будинку, чи є особливості будівлі. Обов'язково докладно вивчають всю квартиру або котедж, вибирають найбільш підходяще приміщення для спальні. Уточнюють його форму, розмір, розташування вікон, світильників, меблів. Після затвердження схеми інтер'єру та кошторису приступають до підготовчих робіт. Це звільнення приміщення від усього зайвого та демонтаж конструкцій, вимикачів, розеток, іноді дверей та вікон, комунікацій, видалення старих оздоблювальних матеріалів.
Що потрібно врахувати у плануванні спальні?
Головне питання при створенні дизайну інтер'єру – які функції має виконувати спальня? Це просто кімната для відпочинку та сну, або ще вбиральня, робочий кабінет, дитяча, будуар? При плануванні простору обов'язково беруть до уваги:
- Площа спальні. Оздоблення стін, вибір та розстановка меблів, освітлення у великих та маленьких кімнатах сильно відрізняються.
- Форму приміщення. Подивіться на фото. Є прямокутні та квадратні спальні, вузькі, з округлою формою чи неправильною. Зазвичай такий інтер'єр виходить при суміщенні спальні з балконом або санвузлом, коридором.
- Оформлення дверних та віконних отворів.
- Наявність особливостей у дизайні приміщення: ніші, приєднана лоджія, виступи, вбудовані конструкції.
- Кількість мешканців, їх вік, спосіб життя, переваги у виборі стилю, оформленні підлоги, стін, стелі.
Оптимальний розмір спальні?
Майбутній інтер'єр спальні зазвичай залежить від розміру та інших параметрів кімнати. Не всі дизайнерські задуми можна реалізувати на невеликій площі, але й невелике приміщення не можна вважати вироком. Професійний дизайнер знає, як правильно організувати простір маленької спальні , перетворити її недоліки на переваги.
Увага!
Розмір спальні часто залежить від будівлі, де знаходиться. Є стандарти та рекомендації для різних типів будівель. Наприклад, у панельних будинках, збудованих у 80-90-х роках минулого століття, спальні кімнати займають 8-15 кв.м, зараз же вважається, що для повноцінного відпочинку потрібно більш просторе приміщення – від 16 кв.м.
Спальня для двох має бути розміром близько 20 квадратних метрів. Спальне місце для дошкільника може розміщуватися в одній кімнаті з дорослими, школярам та підліткам для сну виділяють окрему кімнату. На кожну дитину має припадати 8-10 квадратних метрів.
Варіанти планування спальні: найкращі приклади дизайну
На вибір функціональних зон, їх розташування в просторі та розміщення меблів впливають розмір і форма приміщення. Ми вже писали про особливості дизайну прямокутної та вузької спальні, маленької спальної кімнати. Перегляньте фото прикладів і ще раз пройдіться за рекомендаціями. Зараз же приділимо окрему увагу найвдалішим рішенням:
- Стандартне прямокутне планування. Підходить для спалень площею 15 кв. Двері – в центрі стіни, з правого боку – гардеробна зона, навпаки – ліжко, з боків якого стоять тумбочки. Зміститься і комод (тумба) із телевізором.
- Невелика спальня із вбудованою в нішу шафою-купе. Ліжко ставлять навпроти вікна, залишають проходи по 0,5 метри. Від тумбочок відмовляються, на стіни вішають бра. Якщо залишається місце, в кутку розташовують крісло, а поруч торшер.
- Варіант планування у вигляді L. Основна ідея – побудувати меблі вздовж двох стін та звільнити максимум площі. Інтер'єр виходить незамкненим, ретельно продумуються системи зберігання та задіюється вертикальний простір. Ліжко розміщують не навпроти дверей, що вітається у фен-шуй плюс знаходиться місце для робочої зони.
- Маленька спальня з дверима в кутку кімнати. Кількість та розміщення меблів в інтер'єрі залежатимуть від розмірів ліжка та шафи, необхідності у «будуарній» або робочій зоні.
- Довге (секційне) планування. Ліжко і робочий стіл розташовують біля однієї стіни, стіл біля вікна, щоб вдень використовувати природне освітлення. Речі зберігають у компактному комоді або у вбудованих у ліжко секціях, шафами та полицями простір не захаращують.
Як правильно зонувати спальню?
Ми розповідали про спальні-вітальні та спальні, поєднані з балконом, давали цінні рекомендації. Тепер зупинимося на основних принципах зонування:
- У приміщенні має бути не більше трьох функціональних зон.
- Якщо квартира маленька, спальню поєднують із дитячою кімнатою, робочим кабінетом або вітальнею.
- Зона для дітей не повинна знаходитися поряд з великими вікнами, що не утеплюють. Біля вікна краще облаштувати куточок для роботи. Можна використовувати підвіконня і область під ним.
- Варто заздалегідь визначитися, яким буде зонування спальні: оборотним або необоротним. Перше – передбачає встановлення мобільних конструкцій: ширм, меблів, перегородок. Друге – використання стаціонарних перегородок, подіуму, дверей-купе.
- Спальну зону бажано розміщувати у дальньому кутку кімнати.
- Усі зони необхідно оформляти в єдиному стилі інтер'єру.
- У зонованому приміщенні скорочують кількість меблів та предметів декору, наголошують на функціональності та зручності.
Будьте уважні!
Найчастіше без зонування не обійтися. Воно застосовується у квартирах-студіях, дизайні великих спалень (якщо потрібно виділити спальні місця для кількох людей), для поділу кімнати на кілька функціональних зон у невеликих будинках.
Розмежувати простір можна і без перегородок, масивних меблів. Певні зони в спальні виділяють різними варіантами обробки стін та підлоги, різними відтінками та світильниками. Наші дизайнери завжди готові підказати найбільш підходяще рішення для вашого інтер'єру. Не бійтеся консультуватися з будь-яких питань дизайну.
Як поєднувати кабінет та робочу зону у спальні?
Необхідно використати переваги приміщення. Якщо в спальні є балкон, що утеплює, можна винести робоче місце туди. Другий варіант – задіяти нішу у стіні. Там помістяться стіл і стілець, які за бажання завішують шторкою або огороджують легкою ширмою. За схожим принципом облаштують і еркер із вікнами. Спальна кімната із високою стелею? Тоді «збудуйте» другий поверх: унизу – робоче місце, нагорі – ліжко, поруч – системи зберігання від підлоги до стелі, що виконують одночасно і роль перегородки.
Який стиль інтер'єру вибрати для спальні?
В основі будь-якого дизайн-проекту є певний стиль інтер'єру. Спираючись на нього, ви будете вибирати для спальні оздоблювальні матеріали, кольори, меблі, освітлення та декор. Є велика кількість класичних, сучасних та етнічних стилів. Дуже важливо не змішувати їх в одному просторі! Як визначитися із вибором? Враховуйте:
- Розмір спальної кімнати. Для невеликих приміщень підходять мінімалістичні напрямки дизайну, при виборі оформлення просторих спалень обмежень немає.
- Освітленість. Якщо кімната знаходиться на півночі, вибирайте стилі, де переважає світла, тепла кольорова гама. Холодні темні відтінки допустимі в спальнях, розташованих на сонячній стороні.
- Кількість людей, їх характеристики. Для різностатевих дітей чи молодих людей з різними інтересами підбирають універсальний, нейтральний дизайн інтер'єру. Літнім людям комфортніше в класичних стилях, молоді та креативним дорослим – в ультрасучасних.
- Дизайн коридору або передпокою, інших приміщень.
Щоб дізнатися більше про кожен зі стилів, «приміряти» їх на свою спальню, переходьте за посиланнями: спальня в класичному стилі , неокласика , модерн , прованс , сучасна спальня , скандинавський стиль , мінімалізм , лофт , еко-стиль .
Інтер'єр спальні: у яких кольорах оформити? Вдалі поєднання та відтінки в дизайні
При оформленні орієнтуються на обраний стиль, але пам'ятають і призначення приміщення. Спальня – кімната для сну та відпочинку, тому у пріоритеті спокійна, розслаблююча та нейтральна гама. Ідеальний варіант для бази – всі тони білого, сірий, бежевий. Пам'ятайте про правила вибору теплих (від червоного до жовтого) та холодних (від блакитного до фіолетового) відтінків та необхідність використовувати додаткові кольори, яскраві акценти.
Підказка !
Ідеальні пропорції поєднання кольорів в інтер'єрі (60:30:10), де 60% – основний колір, 30% – додатковий та 10% – акценти.
Колір в дизайні підбирається і, виходячи з його психологічних характеристик. Дизайнери та психологи впевнені: комфортніше перебувати в кімнатах, оформлених у природних, природних тонах, але потрібно дивитися і як поводяться різні відтінки в конкретному інтер'єрі. Квіти матеріалів для обробки стін, стелі, підлоги, меблів бажано підбирати не фото, а особисто, причому при різних варіантах освітлення.
Нагадуємо, що ми підготували для вас каталог дизайнерських спалень та статті зі створення різноманітних інтер'єрів. Можете почитати про чорну спальню, білу , чорно-білу , сіру , зелену , в блакитних тонах , а також про світлі та темні спальні .
Як поновити інтер'єр спальні? Рекомендації з обробки
Найпростіше змінити дизайн спальної кімнати за допомогою аксесуарів та освітлення, але оригінальніша ідея – використовувати інші оздоблювальні матеріали та меблі. Необов'язково повністю міняти обробку в інтер'єрі. Іноді достатньо створити акцентну стіну з:
- яскравою фарбою або намальованим візерунком;
- фотошпалер або шпалер з відповідним малюнком, відтінками;
- настінних прикрас: панно, картин, мозаїки;
- декоративні панелі.
Інші стіни залишають з нейтральним, ненав'язливим дизайном. Акцентують увагу на спокійній колірній палітрі та якості, безпеці матеріалів.
Що краще покласти на підлогу у спальні?
Наші дизайнери для оздоблення підлоги у спальній кімнаті рекомендують:
- Ламінат. Лідер за співвідношенням якості та ціни. Добре вписується в будь-який стиль інтер'єру, має різну текстуру, відтінки, міцний, довговічний, але холодний. Прийде встановлювати систему тепла підлога або укладати поверх килим.
- Паркет. Паркетна дошка відрізняється вишуканістю, різноманітністю дизайну, екологічністю, тривалим терміном служби та можливістю реставрації. Підтримує оптимальний мікроклімат у спальні.
- Коркове покриття. Екологічний матеріал, що має бактерицидні властивості. Теплий, неслизький, трохи пружинить, міцний і поглинає шум. Боятися треба лише механічних ушкоджень.
- Ковролін. Теплий, м'який, затишний, приємний на дотик, забезпечує додаткову звукоізоляцію, але не підходить алергікам через якість накопичувати пил.
Що зробити зі стінами у спальні?
Існує безліч різноманітних матеріалів, але зосередитися краще на натуральних, повністю безпечних. У спальній кімнаті немає підвищеної вологості, пари, температурних перепадів, інших несприятливих умов. Тут дизайн і екологічність важливіші за практичність. Найпростіший варіант – пофарбувати стіни водоемульсійним складом, а найпопулярніший – обклеїти шпалерами. Сьогодні виробники пропонують найширший асортимент паперових, флізелінових та з більш оригінальних матеріалів.
Чим можна замінити шпалери у спальні?
Якщо ви шанувальник незвичайного дизайну, придивіться до:
- декоративну штукатурку;
- бамбуковому полотну;
- цегляну кладку або її якісну імітацію;
- корковим стіновим листам;
- натуральних тканин;
- дерев'яних панелей;
- гнучкого каменю.
Зробити інтер'єр спальні ще оригінальнішим дозволять ультрасучасні ідеї. Серед них оздоблення стін грифельною фарбою, пробками від вина, люмінісцентними шпалерами, вініловими наклейками, галькою.
Що можна зробити зі стелею у спальні?
У дизайні звичайної квартири акцент роблять на меблів і текстилі, стеля просто білить. У квартирах-студіях, котеджах та просторих приміщеннях застосовують натяжні полотна, багаторівневі конструкції, пластикові панелі, дерев'яні балки, матеріали зі скляною та дзеркальною поверхнею, шпалери та стельову плитку.
Який колір стелі вибрати для спальні?
Дизайн спальної кімнати відрізняється простотою, комфортом. Він гармонійний і ненав'язливий, тому кольорові стелі – скоріше виняток із правил. У пріоритеті однотонне оздоблення або матеріали з нейтральними принтами. Не подобається біла стеля? Зробіть його молочним, бежевим або блідо-рожевим. Візуально зменшити висоту стелі допоможуть темні тони. Як і раніше, актуальне рішення для інтер'єру – імітація «зоряного неба».
Як правильно вибрати меблі для спальні?
Привабливий дизайн на фото та краса в інтер'єрі – далеко не головний критерій вибору. Меблі в спальній кімнаті повинні бути:
- Безпечною та переважно натуральною. Ідеальний варіант – різні сорти дерева.
- Зручною та функціональною. У маленьких спальнях використовують меблі-трансформер, моделі, що вбудовуються і предмети, що виконують одночасно багато функцій.
- Надійна, розрахована на тривале застосування.
- Ергономічній. Відмовтеся від громіздких, важких гарнітурів в інтер'єрі та віддайте перевагу компактним виробам.
- Виконана в одному стилі. Це стосується корпусних та м'яких меблів.
Не забувайте правильно підбирати кольори, щоби дизайн кімнати був гармонійним. Предмети чорного кольору, занадто темних відтінків здатні «з'їдати» простір – візуально зменшувати площу та об'єм приміщення.
Порада !
У великій спальні чудово виглядатимуть меблі в стилях бароко та прованс, а також з вінтажним та екзотичним дизайном.
Маленьку кімнату заповнюють кутовими меблевими гарнітурами, виробами-трансформерами, корпусними та модульними конструкціями.
Як вибрати ліжко у спальню?
Потрібно заздалегідь дізнатися про основні параметри і віддавати перевагу якості, комфорту. Ліжко має бути зручним, підходити за розміром, доповнюватися гарним ортопедичним матрацом. Відразу визначтеся, яка потрібна: односпальне, полуторне або двоспальне. Чи підійдуть стандартні розміри, чи потрібно замовляти дизайнерський варіант? Універсальна форма для інтер'єру – прямокутна. Матеріал вибирається під конкретний напрямок дизайну, але найпопулярніші рішення – масив дерева, МДФ, ДСП, метал, а також поєднання дерева та металу.
ТОП продажів ліжок для спальні
Як оформити узголів'я ліжка?
Найчастіше ліжко виконує в інтер'єрі суто декоративну функцію, доповнює концепцію стилю. Воно може бути м'яким: з парчі, оксамиту, гобелена, однакового кольору з килимом або шторами.
Чудовий варіант!
У голові можна зробити величезним, на всю стіну (по ширині з ліжка і до стелі у висоту). Такий дизайнерський прийом дозволяє візуально збільшити площу маленької кімнати.
Для сучасних напрямків дизайну більше підходить жорстке узголів'я із МДФ та дерева, яке доповнюють нішами та полицями. Воно має співпадати по відтінку з меблями або покриттям для підлоги. Як декор застосовують розпис, різьблення, дзеркальні, скляні вставки.
Де і як поставити ліжко? На що звертати увагу при виборі та розміщенні ліжка?
Психологи вважають, що людині буде спокійніше, якщо ліжко буде навпроти дверей. Ще одне ідеальне рішення – розмістити ліжко паралельно балкону або віконному отвору. Спальне місце має бути подалі від батареї, потужних систем зберігання, електричних пристроїв.
У невеликій спальні ліжко встановлюють подалі від вікна вздовж стіни, поперек кімнати або узголів'ям до вікна. У довгому, вузькому приміщенні місце для сну розташовують уздовж найбільшої стіни або у вузькій, далекої від дверей. Якщо спальня в малогабаритній квартирі, ліжко ховають у нішу, шафу, переносять під стелю, ставлять у далекому кутку від стіни, споруджують подіум біля вікна.
Які тумбочки вибрати?
Тумба повинна відповідати загальному дизайну приміщення. Виберіть для інтер'єру найбільш підходящу модель:
- тумба-ящик з дверцятами;
- комод із висувними ящиками;
- акуратний столик;
- тумба-полиця з робочою поверхнею.
Не забувайте, що крім звичних конструкцій для підлоги, існують підвісні і настінні. Уважно ставтеся до вибору розмірів, форми та дизайну. Пошукайте фото виробів, виконаних у різних стилях, щоб мати уявлення.
Де і як поставити туалетний столик у спальні?
Найчастіше туалетний столик ставлять біля вікна, щоб максимально використати природне освітлення. У просторих спальнях можна виділити окрему зону. Головне, щоб столик не заважав пересування і не з'їдав дорогоцінний простір.
ТОП продажів туалетних столиків
Як створити затишок у спальні?
Здоровий сон та відчуття затишку забезпечить грамотний дизайн спальної кімнати. Фахівці при розробці проекту ретельно підбирають колірну гаму та освітлення, використовують лише необхідні меблі та предмети декору – дотримуються принципів мінімалізму. Професіонали намагаються застосовувати в інтер'єрі переважно натуральні матеріали, робити дизайн цікавим завдяки акцентній стіні, якісному текстилю, живим кольорам, багатошаровості. Дизайнери нашого порталу врахують усі нюанси та зроблять вашу спальню по-справжньому затишною!
Як і який текстиль вибрати для спальні?
У спальні робити акцент варто на шторах, постільній білизні, пледах з приємних на дотик матеріалів. Підійдуть вироби з бавовни, шовку, кашеміру, льону.
Дизайнерський лайфхак!
Оформіть спинку ліжка тканиною, схожою за текстурою та кольором, на покривало, штори або декоративні подушки.
Важливі правила вибору текстилю:
- відповідність загальному дизайну інтер'єру;
- точні розміри;
- ретельне вивчення відтінків за різних варіантів освітлення;
- максимальна практичність та безпека для здоров'я;
- ідеальне поєднання з меблями.
Чи можна ставити дзеркало у спальні?
З погляду дизайну приміщення – потрібне! Воно допомагає зорово збільшити простір, додати світла, зробити інтер'єр привабливішим. Народні ж прикмети, фен-шуй та психологи, езотерики проти присутності дзеркал у спальних кімнатах. Чи не забобонні чи користуєтеся правилами безпеки? Тоді не відмовляйтеся від цього предмета.
Де поставити чи повісити дзеркало?
Ідеальні місця для дзеркал у спальні:
- стіна за узголів'ям ліжка;
- стеля, крім області над ліжком;
- дверцята шаф;
- бічні стіни, що знаходяться не навпроти спальної зони;
- туалетний столик, особливо якщо він розташований у кутку;
- затемнені ділянки кімнати.
Розгляньте на фото різні варіанти дизайну, щоб було простіше визначитись.
ТОП продажів підлогових дзеркал